Złodzieje opracowali nowy system oszukiwania. Policja ostrzega kierowców!

Złodzieje opracowali nowy system oszukiwania. Policja ostrzega kierowców!

Handlarz oszust

Podaj dalej

Trzeba przyznać, że kreatywność oszustów samochodowych nie zna granic. W przeszłości przecież czytaliśmy już wiele informacji o nowych pomysłach oszustów na to, aby dokonać kradzieży. Teraz policja przestrzega kierowców przed działaniami oszustów „na asfalt”, którzy w ten sposób starają się dokonywać kradzieży. O co w tym wszystkim chodzi i na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Oszukują ludzi „na asfalt”. Na czym polega ten nowy typ oszustwa i na co trzeba uważać?

Złodziej

Oszuści swoją działalność rozpoczęli na terenie Małopolski, ale niewykluczone, że podobne przestępstwa mają także miejsce na terenie naszego całego kraju. Na temat procederu zaczęło być głośno 5 października, kiedy to na posesję domu jednej z rodzin wjechał mężczyzna w wieku około 60 lat, który zaoferował położenie asfaltu na wjeździe. Rodzina się zgodziła ze względu na atrakcyjną cenę i już kolejnego dnia „prace remontowe” rozpoczęło 7 obcokrajowców.

Prace nad położeniem asfaltu szybko skończono, właściciele posesji wypłacili gotówkę, dostali fakturę, jednak szybko okazało się, że coś jest nie tak. Masa miała nie by asfaltem oraz nie pokryła całej nawierzchni. Oczywiście z mężczyznami szybko urwał się kontakt po tym jak odebrali pieniądze i zakomunikowali, że zakończyli prace. Ich schemat działania zawsze jest jednak bardzo podobny. Nie chcą oni podpisywać umów i starają się wszystko wykonać błyskawicznie.

Uważajcie na tych perfidnych złodziejów. Nie dajcie się oszukać, bądźcie czujni!

złodziej czeski kradzione

Zdaniem policji oszuści mają już na swoim koncie wiele takich operacji. Funkcjonariusze uprzedzają zatem wszystkich obywateli, aby ci byli niezwykle czujni, kiedy to ktoś zaoferuje im położenie asfaltu pod swoim domem. Trzeba przyznać, że jest to dosyć oryginalna forma oszustwa, ale bardzo skuteczna. Kierowcy, miejcie się zatem na baczności i nie dajcie się pod żadnym pozorem oszukać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News