Wysokie ceny paliwa zmieniają nawyki kierowców. Większość z nas decyduje się na ten desperacki krok

Wysokie ceny paliwa zmieniają nawyki kierowców. Większość z nas decyduje się na ten desperacki krok

diesel benzyna lpg ceny paliw podwyżki wzrosty

Podaj dalej

W obliczu wysokich cen paliwa polscy kierowcy szukają alternatyw dla siebie na te trudne czasy. Wielu z nas decyduje się na korzystanie z rowerów tudzież hulajnóg elektrycznych, których użytkowanie jest o wiele tańsze od samochodów. A warto dodać, że korzystanie z tego środku transportu umożliwia nam uniknięcie korków na drogach.

Wysokie ceny paliw mają wpływ na nawyki polskich kierowców. Decydujemy się na desperacki krok

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

Z badań przeprowadzonych przez IBRiS jednoznacznie wynika, że 80 proc. ankietowanych kierowców w ostatnim czasie używa roweru lub hulajnogi elektrycznej z powodu rosnących cen benzyny, diesla i LPG. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na użytkowanie właśnie hulajnogi, na co wpływ mają względy ekologiczne oraz ceny paliw na stacjach benzynowych w całym kraju.

– Wizja kolejnych podwyżek cen paliw mobilizuje coraz większą część społeczeństwa do korzystania z alternatywnych środków transportu – czytamy w raporcie IBRiS. I trudno się z tym nie zgodzić – patrząc na to, ile kosztuje paliwo, nic dziwnego, że wielu kierowców rozgląda się za sensownymi alternatywami dla samochodów.

Ceny paliw cały czas idą do góry. Kiedy ta tendencja się zatrzyma?

Prosty trik na tanie paliwo
fot. freepik.com – maria_sbytova

Z danych przedstawionych przez Polską Izbę Paliw Płynnych, jak poinformował serwis money.pl, jednoznacznie wynika, że średnia cena benzyny w naszym kraju wynosi aktualnie 7,34 zł za litr, wobec stawki 6,48 zł za litr, jaka miała miejsce miesiąc temu. To pokazuje skale podwyżek i trudną sytuację, z jaką musimy się mierzyć przy dystrybutorach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News