Wymieniasz olej w silniku diesel lub benzyna? Uważaj, bo możesz mieć duże problemy!

Wymieniasz olej w silniku diesel lub benzyna? Uważaj, bo możesz mieć duże problemy!

Podaj dalej

Czeka cię w najbliższym czasie wymiana oleju w twoim samochodzie z silnikiem diesel lub benzyna? Jeśli zamierzasz zrobić to samemu, musisz pamiętać o kilku ważnych czynnościach. W przeciwnym razie możesz narazić się na poważne konsekwencje, których wolałbyś chyba uniknąć.

Wymieniasz olej? Zobacz na co zwrócić uwagę!

olej silnik diesla

Wymiana oleju silnikowego to normalna sprawa, o którą od czasu do czasu musimy zadbać. Olej w trakcie swojej eksploatacji zmienia swoją barwę oraz potrafi stać się produktem rakotwórczym. Przy wymianie oleju musimy więc pamiętać, żeby stary olej, który postanowimy wymienić, nie wyrzucać do śmieci lub wylewać. Najlepiej oddać go do mechanika, z którego usług na co dzień korzystamy, ponieważ w innym przypadku narazisz nasze środowisko na poważne konsekwencje.

Inną opcją jest również przewiezienie oleju do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, choć jesteśmy świadomi, że wielu kierowców nie ma takiego miejsca pod ręką lub po prostu jest zbyt leniwa, aby to zrobić. W takich przypadkach pozostaje wizyta u mechanika – pamiętaj, by pod żadnym pozorem nie pozbywać się go na własną rękę!

Kiedy to zrobić?

wymiana oleju diesel

Kiedy dokonać zmiany oleju? Wszystko generalnie zależy rzecz jasna od przebiegu i czasu, jaki określi producent, jednak warto robić to przynajmniej raz w roku lub co około 15 tysięcy kilometrów przebiegu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News