Wyjątkowe Porsche Diego Maradony trafiło na licytację. To prawdziwy unikat, choć cena też robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Wyjątkowe Porsche Diego Maradony trafiło na licytację. To prawdziwy unikat, choć cena też robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Podaj dalej

Wyjątkowe Porsche Diego Maradony w najbliższych dniach trafi na aukcję. Legendarny zawodnik uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Argentyńczyk nigdy jednak nie ukrywał swojej pasji do motoryzacji. Teraz możecie kupić jego Porsche 911 Type 964 Carrera 2 Convertible!

To Porsche jest doskonale znane w Sevilli

Porsche

Samochód z pewnością jest doskonale znany mieszkańcom Sevilli, w której Maradona przez rok występował. Argentyński pomocnik właśnie tam kupił to cacko, które wielokrotnie było na czołówkach wielu gazet z powodu licznych skandali z udziałem Maradony. W przeszłości Argentyńczyk potrafił nim jeździć nawet 180 km/h w terenie zabudowanym na czerwonym świetle.

Porsche, które było własnością Maradony ma jedynie 120 tysięcy kilometrów przebiegu i w przeszłości miało już kilku właścicieli. Jak nietrudno się domyślić, Argentyńczykowi po czasie się znudziło, dlatego też w jego posiadaniu było też kilku kolekcjonerów. Samochód jest bardzo unikatowy – na świecie jest tylko 1200 sztuk tego modelu Porsche.

Cena również robi wrażenie

Porsche

Auto posiada 3,6-litrowy silnik o mocy 250 KM. Samochód trafi na licytację w Paryżu podczas jednej z imprez Les Grandes Marques du Monde, która odbędzie się w dniach 3-10 marca. Potencjalny nabywca musi się jednak liczyć, że będzie musiał wyłożyć na stół dużą walizkę pieniędzy. Zdaniem ekspertów samochód Maratony jest wart około 200 tysięcy euro!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News