Wreszcie coś pozytywnego! Nowe przywileje dla posiadaczy prawa jazdy, zaoszczędzicie kupę kasy!

Wreszcie coś pozytywnego! Nowe przywileje dla posiadaczy prawa jazdy, zaoszczędzicie kupę kasy!

Podaj dalej

Jak już wcześniej informowaliśmy osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B będą mogły niedługo cieszyć się z nowych uprawnień. Dotyczy to kierowców, którzy wyrobili „prawko” minimum dwa lata temu. Co to oznacza?

Prawo jazdy – co się zmieni?

prawo jazdy mobywatel

Dzięki nadchodzącym zmianom posiadacze prawa jazdy kat. B będą mogli prowadzić samochody o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t oraz nieprzekraczającej 4250 kg. Nowe prawo będzie przysługiwało kierowcom, którzy mają prawo jazdy od co najmniej dwóch lat.

Nowe przepisy pozwolą na prowadzenie pojazdów o większej dopuszczalnej masie całkowitej. Z pewnością dla wielu kierowców jest to spore udogodnienie i miły gest. Warto jednak pamiętać, że zmiana pozwoli nam się poruszać samochodami, których masa całkowita wzrosła w związku z zastosowanym źródłem napędu.

Jeszcze chwila cierpliwości

prawo jazdy kupione

Każda osoba, która spełni warunki jakie zostały określone w przepisie nowej ustawy, otrzyma uprawnienia wraz z mocą ustawy. Nie będziecie musieli niczego nigdzie zgłaszać. Przepisy zaczną obowiązywać w pierwszej połowie 2021 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News