Wlałeś do Diesla benzynę? Zobacz jak w prosty sposób uratować silnik!

Wlałeś do Diesla benzynę? Zobacz jak w prosty sposób uratować silnik!

Podaj dalej

Byłeś rozkojarzony na stacji i przez przypadek wlałeś benzynę do swojego diesla? Nie wiesz co dalej robić i boisz się o swój silnik? Nie martw się, mamy dla Ciebie kilka rozwiązań, które pomogą ci w tej kryzysowej sytuacji.

Nie odpalaj silnika!

diesel benzyna tankowanie

Jeszcze kilkanaście lat temu zdarzali się mechanicy, którzy polecali swoim klientom wlewać troszkę benzyny do Diesla. Ich zdaniem miało to wpływ na lepszy rozruch samochodu podczas mrozu. Teraz jednak jest to całkowicie niedopuszczalne. Co zrobić w przypadku wlania benzyny do samochodu z silnikiem Diesla?

Przede wszystkim nie odpalaj silnika. Jeśli przekręcisz kluczyk w stacyjce uruchomisz pompę paliwową, która znajduję się w zbiorniku paliwa. Zadzwoń po lawetę i odholuj samochód do mechanika, który bezzwłocznie powinien ci wymienić filtr paliwa i opróżni cały bak.

Pomyśl dwa razy

cena diesel benzyna

Jeżeli uruchomiłeś już silnik sytuacja wygląda nieco gorzej. Może cię czekać wymiana całego układu wtryskowego (zarówno pompy jak i wtryskiwaczy). Jeśli za późno się zorientujesz możesz doprowadzić do wypalenia zaworów i uszkodzenia innych podzespołów. Taka naprawa często potrafi być wyższa od ceny rynkowej samochodu!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News