W przyszłym roku będziecie mogli skorzystać z nowego rodzaju paliwa! Benzyna i diesel wypadną z obiegu?!

W przyszłym roku będziecie mogli skorzystać z nowego rodzaju paliwa! Benzyna i diesel wypadną z obiegu?!

paliwo diesel benzyna silnik diesla

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz więcej słyszymy o pomysłach na stworzenie alternatywnego, syntetycznego paliwa. Tematem na poważnie zainteresowała się marka Porsche, która zamierza w przyszłym roku wprowadzić na rynek nowe paliwo! Benzyna i diesel mają się czego bać?

Benzyna i diesel odejdą do lamusa?

diesel

Porsche od dłuższego czasu przymierzało się do stworzenia syntetycznego paliwa. Podobne myśli mieli przedstawiciele Audi czy Mercedesa, którzy ostatecznie jednak zrezygnowali z pomysłu w końcowej fazie realizacji. Szef Porsche Motorsport – Frank Walliser zdradził, że już w przyszłym roku syntetyczna paliwa marki będą gotowe do użycia.

Zdaniem Wallisera wprowadzenie takiego rozwiązania nie pogorszy osiągów silników spalinowych, a kierowcy powinni zauważyć nawet niższą emisję spalin. Paliwa syntetyczne składają się z 10 komponentów, podczas gdy zwykła benzyna ma ich około 40. Takie rozwiązanie może okazać się przełomowym ruchem na rynku paliw.

Porsche ma potężne plany

porsche logo

W projekcie tworzenia paliwa uczestniczą wielkie firmy, takie jak Enel, AME, ENAP czy Siemens Energy. Porsche zamierza stworzyć całą fabrykę syntetycznych paliw, która ma zacząć działalność już w przyszłym roku. W ciągu pierwszych dwóch lat marka planuje dostarczyć minimum 55 milionów litrów paliwa!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News