W Polsce nadal jest dużo śmiertelnych wypadków. Najnowsze statystyki są dla nas bezlitosne...

W Polsce nadal jest dużo śmiertelnych wypadków. Najnowsze statystyki są dla nas bezlitosne...

śmiertelny wypadek

Podaj dalej

Komisja Europejska w ostatnich dniach zaprezentowała najnowsze dane dotyczące statystyki śmiertelnych ofiar wypadków. Nasz kraj niestety znalazł się w czołówce tej niechlubnej statystyki… Jesteście ciekawi dokładnych wyników tego raportu? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Komisja Europejska przedstawiła raport dotyczący liczby śmiertelnych wypadków

Komisja Europejska opublikowała w poniedziałek informacje dotyczące ofiar śmiertelnych na drogach w 2021 roku. Z informacji przedstawionych przez KE wynika, że w ubiegłym roku na drodze życie straciło 19 800 osób, co jest wzrostem o 1000 zgonów w porównaniu z 2020 rokiem. Jest jednak zauważalna poprawa, jeśli spojrzymy na dane z roku 2019, kiedy to było o 3000 zgonów więcej.

– Ponieważ wskaźniki ruchu (drogowego) wracają do normy, musimy zapewnić, że nie wrócimy do liczby zgonów na naszych drogach sprzed pandemii. Na poziomie UE podejmiemy starania poprzez finansowanie, ustawodawstwo i działania informacyjne, aby pomóc stworzyć (…) system bezpieczniejszej infrastruktury, bezpieczniejszych pojazdów, bezpieczniejszego korzystania z dróg i lepszej opieki powypadkowej. Jest to jednak wspólna odpowiedzialność państw członkowskich, branży i użytkowników dróg. Każdej śmierci i poważnych obrażeń na naszych drogach można uniknąć – poinformowała Adina Valean, unijna komisarz ds. transportu, cytowana przez serwis Interia.

W całej UE śmiertelność wzrosła względem poprzedniego roku

W całej Unii Europejskiej śmiertelność na drogach w ubiegłym roku wzrosła o 5 procent. Najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano w Szwecji, i Rumunii. Polska też była wysoko w rankingu, jednak i tak warto odnotować, że z roku na rok liczba śmiertelnych wypadków w naszym kraju sukcesywnie się zmniejsza, co jest powodem do umiarkowanego optymizmu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News