Używasz klimatyzacji? Nie popełnij tego błędu, bo zapłacisz fortunę za naprawę auta!

Używasz klimatyzacji? Nie popełnij tego błędu, bo zapłacisz fortunę za naprawę auta!

klimatyzacja samochod czynnik

Podaj dalej

Upały znowu do nas wróciły, a co za tym idzie – coraz śmielej ponownie sięgamy w stronę klimatyzacji. Warto jednak wiedzieć jak dokładnie się z nią obsługiwać, ponieważ w przypadku popełnienia rażących błędów nie dość, że narazimy się na kosztowne naprawy, to na dodatek możemy zachorować. Jak zatem odpowiednio odchodzić się z układem klimatyzacji w naszym samochodzie? Tego dowiecie się z naszego artykułu, zapraszamy!

Używasz klimatyzację w samochodzie? Pamiętaj o tych prostych zasadach!

klimatyzacja temperatura samochod

Jeśli niewłaściwie będziemy używać klimatyzację w samochodzie – tj. źle ustawimy temperaturę lub źle wyregulujemy nasze nawiewy, to łatwo możemy nabawić się choroby, która wykluczy nas z życia na kilka dni. Pamiętajcie, by klimatyzacji nie używać w wartości mniejszej niż temperatura o 5 st. Celsjusza niższa na zewnątrz. Dlaczego tak robić? Przede wszystkim dlatego, że jeśli wybieramy się na krótką przejażdżkę, to tak czy siak nasz układ może nie zdążyć odpowiednio schłodzić pomieszczenia. Oprócz tego uchronimy się od szoku termicznego po opuszczeniu samochodu.

Jeśli czeka nas z kolei długa jazda, możemy spróbować ustawiać klimatyzację na dowolną temperaturę, jednak pamiętajcie, żeby kilka kilometrów przed końcem swojej trasy pamiętać o wyłączeniu klimatyzacji. Pozwoli to zbliżyć się temperaturze w samochodzie do tej, która czeka na nas na zewnątrz, co pozwoli uniknąć nam choroby. Oprócz tego tego typu działania dobrze się mają dla samej klimatyzacji – trzeba uważać, by nie powstawały w niej grzyby, które mogą mieć dla nas opłakane skutki.

Kierowcy często o tym zapominają, a skutki bywają opłakane…

ustawienia klimatyzacja powietrze

Pamiętajcie, by kierować nawiewy z dala od twarzy – chyba, że chcecie koniecznie zachorować. Na początku jazdy nie włączajcie klimatyzacji, otwórzcie szyby i poczekajcie trochę aż wasza kabina przystosuje się do jazdy. Dzięki temu łatwiej pozbędziecie się nagrzanego powietrza, a i uniknięcie awarii klimatyzacji, co pozwoli wam zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News