Używane auta jeszcze nigdy nie były tak drogie. Te ceny to jakaś porażka!

Używane auta jeszcze nigdy nie były tak drogie. Te ceny to jakaś porażka!

honda-civic-2019-diesel-uzywane

Podaj dalej

Używane samochody od jakiegoś czasu są coraz droższe. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie bardzo wzrósł czas oczekiwania na nowe samochody. Swoje w tej materii dołożyła także cały czas wzrastająca inflacja. Polacy teraz przy chęci zakupu samochodu używanego muszą zapłacić znacznie więcej niż dotychczas.

Samochody używane są coraz droższe – już niedługo mało kogo będzie stać na zakup auta

nowy polski samochód elektryczny vosco ev2
fot. VOSCO Automotive

W minionym miesiącu w naszym kraju pojawiło się 223 tysięcy ofert sprzedaży samochodów używanych – tak wynika przynajmniej z raportu złożonego przez AAA Auto. Jest to spory wzrost w porównaniu do września ubiegłego roku – wtedy to zaobserwowaliśmy zakup aż niemal 20 tysięcy nowych samochodów. Od początku roku liczba samochodów, jaka jest oferowana na rynku wtórnym zmalała niemal o 30 tysięcy pojazdów.

Najczęściej kierowcy wystawiają na sprzedaż Opla Astrę, który w minionym miesiącu został wystawiony na sprzedaż przez 6 846 kierowców. Drugie miejsce zajmuje Audi A4, a na najniższym stopniu podium znalazło się BMW 3. Co ciekawe w sprzedaży aut używanych jest coraz mniej samochodów z silnikiem diesla. Najwięcej aukcji dotyczy samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Nie wygląda to wszystko zbyt optymistycznie – winna oczywiście jest inflacja

auto Audi S3
Foto: M.Hajduk

Z powodu inflacji mediana, jeśli chodzi o ceny samochodów używanych osiągnęła rekordową kwotę 22 tysięcy złotych. Mediana przebiegu wynosi 181 600 kilometrów, a wieku 12,3 lat. Najwięcej samochodów używanych w minionym miesiącu wystawiono na sprzedaż w województwie mazowieckim. Jak sami zatem widzicie – trzeba mieć aktualnie trochę forsy, aby móc sobie pozwolić na zakup auta używanego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News