UWAGA! Masz zaległości podatkowe? Rząd będzie mógł odebrać Ci samochód!

UWAGA! Masz zaległości podatkowe? Rząd będzie mógł odebrać Ci samochód!

samochód leasing podatek

Podaj dalej

W ostatnim czasie mogliśmy przeczytać informacje o tym, że funkcjonariusze będą mogli w Polsce konfiskować pojazdy. Jak widać nie tylko w naszym kraju zdecydowano się na tego typu praktyki. W Indiach służby skarbowe zajęły w ostatnim czasie kilkanaście sportowych samochodów z powodu zaległości podatkowych. A mowa tutaj o nie byle jakich pojazdach, ponieważ na liście znalazły się takie samochody jak chociażby Lamborghini, Maserati czy Ferrari.

Masz zaległości podatkowe? Rząd może odebrać Ci samochód! Nie wygląda to najlepiej!

Nowe podatki dla kierowców 2021
fot. freepik.com

Kara spotkała głównie młodych kierowców z Indii, którzy muszą teraz na jakiś czas pożegnać swoje samochody. Urząd skarbowy w Hajdarabadzie przejął takie samochody jak Lamborghini Huracan czy też Maserati, Rolls-Royce i Ferrari. Utrata takiego auta na pewno musiała boleć posiadaczy tych samochodów. Dlaczego kierowcy otrzymali karę? Ano dlatego, że służby skarbowe po śledztwie doszły do wniosku, że wyżej wspomniane samochody poruszał się po drogach Hajdarabdu mimo że były zarejestrowane w innych regionach.

Kierowcy stosowali ten „trik”, aby uniknąć płacenia wyższych podatków. Zaległości podatkowe szacowane są na niemal 50 mln rupii, co wychodzi na to, że jest to równowartość kilku niezłej jakości samochodów. Kierowcy tych pojazdów mają teraz zatem spore problemy. Dobrze, że u nas nie ma aż tak ostrych przepisów, bo zapewne kilku „cwaniaczków” srodze by się przeliczyło na swoim kombinacjach. Ale z drugiej strony, nie ma też co popadać ze skrajności w skrajność.

System podatkowy jest jaki jest, ale trzeba go przestrzegać. W innym wypadku grożą srogie kary…

System podatkowy w Indiach jest specyficzny, ale trzeba go przestrzegać – tak jak każdego systemu obowiązującego w danym kraju. Kierowcy tego nie zrobili, dlatego teraz czeka ich konieczność zapłaty sporej sumy pieniędzy. Szczerze im współczujemy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News