Uwaga, kierowcy! Policja drogowa organizuje kolejną akcję, zobaczcie, co szykują!

Uwaga, kierowcy! Policja drogowa organizuje kolejną akcję, zobaczcie, co szykują!

Podaj dalej

Policja postanowiła zorganizować kolejną akcję – „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Jej odbiorami są nie tylko kierowcy, ale też piesi. Na czym to polega i o czym musimy pamiętać?

Na co zwracać uwagę przy zakupie telewizora Smart TV? [PORADNIK]

Policja organizuje kolejną akcję

– Postęp technologii i ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze – czytamy w komunikacie Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ramach nowej akcji policjanci będą przypominać kierowcom o potrzebie obserwacji drogi i otoczenia oraz obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych.

Kierowcy i piesi muszą uważać

Od kiedy odmowa przyjęcia mandatu?

Piesi z kolei będą musieli pamiętać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, zachowaniu ostrożności przed wejściem na jezdnię oraz przebieganiu przez jezdnię. To już kolejna taka informacyjno-edukacyjna akcja policji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News