Twoje wycieraczki zostawiają smugi na szybie? Zobacz jak łatwo temu zaradzić! [PORADNIK]

Twoje wycieraczki zostawiają smugi na szybie? Zobacz jak łatwo temu zaradzić! [PORADNIK]

Twoje wycieraczki zostawiają smugi na szybie? Zobacz jak łatwo temu zaradzić! [PORADNIK]

Podaj dalej

Wielu kierowców z pewnością w przeszłości miało problem ze swoimi wycieraczkami, które zostawiały na szybach uciążliwe smugi, ograniczające widoczność na drodze podczas jazdy. Mamy dla was jednak kilka patentów, które spowodują, że bez problemu pozbędziecie się tego problemu i będziecie bardziej bezpieczni na drodze podczas jazdy. O jakich sposobach mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Twoje wycieraczki zostawiają smugi na szybie? Nie lekceważ tego problemu, tylko się go pozbądź!

Wielu kierowców nie przygląda się w jakim stanie są ich wycieraczki. A to może być powodem wielu problemów – zwłaszcza podczas trudnych warunków drogowych, których nie brakuje podczas okresu zimowego. Jeśli twoje wycieraczki zostawiają smugi, jest na to sposób. Wystarczy wyjść z samochodu, a następnie unieść ramiona wycieraczek, o czym przypomina serwis moto.pl. Następnie należy zrzucić z wycieraczek sople lodowe, ale w taki sposób, aby nie uszkodzić pióra wycieraczek. Później zabrudzenia można się pozbyć za pomocą chusteczki higienicznej.

Jeśli pióra wycieraczki są czyste, a smugi i tak się pojawiają, to powodem może być złe ustawienie metalowego ramiona wycieraczki. Pamiętajcie, by nie bagatelizować tego problemu i wszystko dokładnie sprawdzić – nikt z was przecież nie chce za to dostać mandatu, który może być ogromny – mowa tutaj bowiem o kwotach oscylujących nawet w okolicach 5 tysięcy złotych. Jest więc zatem o co walczyć i czego uniknąć.

Smugi na szybie to zmora wielu kierowców. Zadbajcie o stan swoich wycieraczek

wycieraczki-mandat-1
fot. freepik

Jeśli wasze wycieraczki zostawiają smugi na szybie to możecie dostać mandat nawet do 5 tysięcy złotych. „Taka podstawa prawna daje policjantom możliwość wymierzenia surowej kary. Mandat wynosi bowiem od 20 do nawet 5000 zł. Co więcej, kierowca może stracić dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusze zablokują go elektronicznie w bazie CEPiK” – czytamy w przepisach i w artykule przywołanym przez moto.pl. Pamiętajcie zatem, by być uważnym i nie bagatelizować takich symptomów. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News