Twoje wycieraczki pozostawiają smugi? Zobacz jak łatwo możesz temu zaradzić!

Twoje wycieraczki pozostawiają smugi? Zobacz jak łatwo możesz temu zaradzić!

diesel benzyniak wycieraczki

Podaj dalej

Wycieraczki samochodowe to ważny element każdego pojazdu, bez którego po prostu nie da się przeżyć, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych. Jak odpowiednio zadbać o wycieraczki? Masz problem z tym, że Twoje zostawiają sporo smugów po tym, jak wycierasz szybę? Dzięki nam, dowiesz się, jaka może być tego przyczyna! Życzymy miłej lektury!

Twoje wycieraczki samochodowe pozostawiają smugi na szybach? Zobacz jak temu zaradzić – jest to bardzo ważne, nie bagatelizuj tego problemu!

wycieraczki

Wycieraczki są niezastąpione podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych, ponieważ dzięki nim bez problemu możecie zetrzeć wodę i błoto z szyby. To gwarantuje wam odpowiednią widoczność w trudnych warunkach pogodowych, która jest niezwykle istotna. Czasami jednak podczas wycierania szyb okazuje się, że na powierzchni szyby zostają smugi. Jest jednak na świecie prosty sposób, który pomoże wam w tej nie do końca komfortowej sytuacji. Jaki? Już tłumaczymy!

Widząc smugi na szybie warto zatrzymać się od razu i zjechać na parking, aby sprawdzić co się dzieje. Za jazdę bez należytej widoczności grozi nam bowiem mandat w przypadku policyjnej kontroli. Może się okazać, że w takim przypadku smugi powstają z powodu zużycia piór z wycieraczek. W takich przypadkach najlepiej wymienić wycieraczki, a nie jest to duży koszt – wystarczy, że wyciągniecie z kieszeni „stówkę” i już będzie po sprawie, a wy będziecie mogli się cieszyć odpowiednią widocznością w trakcie jazdy!

Wycieraczki samochodowe muszą być sprawne i to nie pozostawia nawet cienia dyskusji. Jak to wykonać i o czym trzeba pamiętać w przypadku konsekwencji?

uruchamianie silnika wycieraczki

Jeśli nie zdecydujecie się na wymianę, możecie mieć spory problem. Jazda ze smugami na szybie to spore konsekwencje – policja może wam z tego tytułu wystawić mandat na kwotę nawet do 500 złotych. Oprócz tego niesprawne wycieraczki mają wpływ na rysowanie przedniej i tylnej szyby. Dlatego też warto na to uważać, bo chyba nikt z was nie chce przez swoją przesadną oszczędność doprowadzić do tego typu zdarzeń. Pamiętajcie zatem, że pielęgnacja wycieraczek jest niezwykle istotna i warto o tym zabiegu pamiętać. Ma to wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale i też na wasz komfort.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News