Twój Diesel spala zimą zbyt dużo paliwa? Mamy sposób, który zmniejszy twoje spalanie nawet o 50 procent!

Twój Diesel spala zimą zbyt dużo paliwa? Mamy sposób, który zmniejszy twoje spalanie nawet o 50 procent!

Podaj dalej

Problemy z nadmiernym spalaniem bardzo często biorą się z braku odpowiedniej techniki jazdy. Ma na to wpływ również nieumiejętność wykorzystywania w pełni potencjału swojego samochodu. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które mogą ci pomóc, zwłaszcza zimą, w ograniczeniu spalania.

Zasada 1 – wyłączaj silnik na postoju

Wyłączenie silnika opłaca się w trakcie postoju dłuższego niż 30 sekund. Ma to wpływ na zmniejszenie spalania, a wielu kierowców totalnie o tym zapomina.

Zasada 2 – hamuj silnikiem

diesel-hamowanie-technika

Przy hamowaniu silnikiem twoje realne zużycie paliwa wyniesie 0 litrów/100 kilometrów. Jeśli dojeżdżasz do skrzyżowania, na którym świeci się czerwone światło, spróbuj hamować silnikiem. Zobaczysz, że w perspektywie czasu znacząco ci się to opłaci.

Zasada 3 – jedź z równomierną prędkością

Najniższe zużycie paliwa jest podczas jazdy z równomierną prędkością na całym dystansie. Staraj się pokonywać długie trasy, bo na krótkich odcinkach, zwłaszcza w mieście, twój samochód jest narażony na największe spalanie.

Zasada 4 – wyrzuć zbędny balast

Pamiętaj – im większa masa, tym większe zużycie paliwa. Pamiętaj zatem, by opróżnić bagażnik z niepotrzebnych rzeczy. Po co je trzymać, skoro do niczego ci się nie przydadzą? Lżejszy bagażnik spowoduje zmniejszenie twojego spalania nawet o 0,2 litra na 100 kilometrów. Zawsze coś!

Zasada 5 – pamiętaj o regularnych wizytach w serwisie

Jeżeli będziesz miał stary filtr powietrza czy zużyte świece, twoje spalanie może być większe nawet o 10 %. Pamiętaj, by wszystkie kontrole wykonywać na czas, bo w przeciwnym wypadku nie dość, że zwiększysz poziom spalania, to na dodatek możesz zniszczyć swój silnik.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News