To najczęściej naprawiane samochody w Europie! Ten ranking u wielu z was wywoła duże zaskoczenie

To najczęściej naprawiane samochody w Europie! Ten ranking u wielu z was wywoła duże zaskoczenie

naprawa mechanik benzyna diesel lpg

Podaj dalej

Platforma carVertical przedstawiła w ostatnim czasie zestawienie, z którego jasno możemy zobaczyć, które samochody były najczęściej naprawiane po wypadkach na terenie Europy. Dane z raportów dotyczą krajów takich jak Polska, Białoruś, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy czy Rosja. Zapoznajcie się z tym zestawieniem!

To najczęściej naprawiane samochody w Europie w ostatnich latach! Jesteście zaskoczeni wynikami tego zestawienia?

naprawa samochodu warsztat

Najwięcej wypadków i kolizji w ostatnim czasie zanotowali zdecydowanie kierowcy Lexusów. Tak przynajmniej wynika z raportu. Aż 48,1 proc. wynosi prawdopodobieństwo kupna samochodu tej marki po różnego rodzaju naprawach. Szczególnie trzeba uważać na modele NX, CT i GS, które najczęściej ulegały wypadkom na terenie Europy. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajęła firma Subaru, gdzie prawdopodobieństwo kupna naprawianego auta tego producenta wynosi 47,5 procent.

Najniższe miejsce na podium padło łupem Jaguara z 44,1 procentowym wynikiem. W tym przypadku szczególnie trzeba uważać na modele XJ, XE i XF, które najczęściej ulegały kolizjom. Kolejne miejsce zajęło BMW (42,2 proc. raportów, które wskazywały na naprawy), mowa tutaj głównie o modelach serii 3 i 5 oraz X5. Czołową piątkę rankingu zamknęła Dacia z 40,8 proc. wynikiem.

Co sądzicie o tych wynikach? Spodziewaliście się tego?

tesla-aso-naprawa

Jeśli chodzi o marki z najmniejszym odsetkiem napraw, to tutaj przoduje Fiat, który miał 28,3 proc. raportów. Drugie miejsce padło łupem Citroena, a trzecie Peugeota. Czołową piątkę zamknęły takie marki jak Opel i Nissan. A teraz przyznajcie – czy wyniki tego zestawienia są dla was zaskoczeniem? Czy może spodziewaliście się takich wyników rankingu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News