To już niemal pewne! Ceny za paliwo wreszcie pójdą w dół! Wreszcie optymistyczne wieści dla kierowców

To już niemal pewne! Ceny za paliwo wreszcie pójdą w dół! Wreszcie optymistyczne wieści dla kierowców

Podaj dalej

Według najnowszych informacji cena hurtowa oleju napędowego Orlenu spadła już poniżej czterech złotych za litr! Kurs otwarcia europejskiej ropy Brent spadł także poniżej 61 dolarów za baryłkę – czytamy w serwisie Gazeta.pl.

Ceny za paliwo nieco spadły!

Kierowcy korzystają z tego dofinansowania 120 zł na paliwo
fot. freepik.com

Cena oleju napędowego w środę wyniosła 3,97 zł za litr, dzięki czemu zaszły już zmiany na niektórych stacjach paliw, zwłaszcza tych, które znajdują się w pobliżu hipermarketów. Na stacji Auchan w Zielonej Górze cena za paliwo wyniosła już tylko 4,84 zł za litr, z kolei na stacji Pieprzyk w Opolu 4,88 zł.

Niższe ceny hurtowe paliw Orlenu są reakcją na spadki ceny ropy na świecie. W środę cena ropy wyniosła około 63 dolarów za baryłkę. Według informacji płynących od analityków może to sugerować, że popyt jest niższy niż notowania instrumentów finansowych na ropę.

Co dalej? Ciężko powiedzieć…

diesel

Czy to spowoduje niższe ceny paliw na dłużej i na większej liczbie stacji? Trudno powiedzieć. Niemniej jednak od dłuższego czasu zmagamy się tylko i wyłącznie z podwyżkami, dlatego też nawet takie informacje są dla nas przyjemnymi wiadomościami w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News