Tesla może triumfować! Takie liczby w trakcie pandemii koronawirusa to coś niesamowitego

Tesla może triumfować! Takie liczby w trakcie pandemii koronawirusa to coś niesamowitego

tesla-logo

Podaj dalej

Podczas pandemii koronawirusa wiele marek samochodowych narzeka publicznie na spadki sprzedaży swoich samochodów. Trudno się temu dziwić – kryzys w tej branży dotknął niemal każdego. Sukcesy odnosi tylko Tesla, która właśnie może pochwalić się nowym rekordem, jeśli chodzi o kategorię produkcji i sprzedaży samochodów.

Tesla ma powody do zadowolenia – rekordowe wyniki w tak trudnych czasach to absolutny majstersztyk

Model X
Fot. Tesla

Tesla w ostatnim czasie za pośrednictwem swoich social mediów podsumowała trzeci kwartał bieżącego roku. Firma może pochwalić się naprawdę porządnymi wynikami. Produkcja samochodów to aż 237 823 sztuk. W tym czasie aż 241 300 samochodów znalazło nowych właścicieli. Jest to o wiele lepszy wynik niż podczas drugiego kwartału bieżącego roku, kiedy to Tesla sprzedała 201 250 samochodów.

Największą popularnością cieszą się modele 3 i Y, które najczęściej były kupowane przez kierowców. Niższą popularność odnotowały modele S i X, bowiem sprzedano ich tylko 8941 sztuk. Jak widać jednak da się walczyć z pandemią koronawirusa i cieszyć się rekordowymi wynikami sprzedaży. Co miało na to największy wpływ? Przede wszystkim zmiana dostawcy oraz dostosowanie oprogramowaniu samochodów do współpracy z innymi chipami.

Wiele wskazuje na to, że ostatni kwartał 2021 roku będzie równie udany. Czego chcieć więcej?

Ładowarka Tesla
Fot. pixabay.com

Eksperci przedstawili już także swoje prognozy, jeśli chodzi o kolejny kwartał. Te także mogą napawać optymizmem. Wiele wskazuje więc na to, że Tesla rok 2021 będzie mogła zaliczyć do wyjątkowo udanych, w przeciwieństwie do innych producentów.

Przeczytaj również