Ten nawyk, który posiada większość kierowców może zniszczyć skrzynię biegów. Zobacz, czego musisz unikać

Ten nawyk, który posiada większość kierowców może zniszczyć skrzynię biegów. Zobacz, czego musisz unikać

7-biegowa manualna skrzynia

Podaj dalej

Manualne skrzynie biegów z upływem lat cały czas tracą na swojej popularności. Kierowcy coraz częściej decydują się na wybór automatycznych przekładni, które są w ich opinii znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem. My w naszym artykule skupimy się jednak tylko i wyłącznie na „manualach”. Przez jeden głupi nawyk kierowcy bardzo często skracają żywotność swojej skrzyni biegów. O co dokładnie chodzi?

Ten nawyk może zniszczyć skrzynię biegów. Lepiej go wyeliminować, bo narazicie się na duże koszty!

kierowca manualna skrzynia

Mowa tutaj przede wszystkim o korzystania ze skrzyni biegów jako podłokietnika. Robi tak większość polskich kierowców, a ma to negatywny wpływ na żywotność skrzyni. Trzymanie ręki na lewarku może wyrządzić bardzo poważne szkody. Ręka na skrzyni biegów to tylko i wyłącznie niepotrzebne obciążenie na lewarku, co może negatywnie wpłynąć na jego działanie. W ten sposób szczególnie narażone są widełki, które włączają kolejny bieg, współpracując z piastą.

Widełki sukcesywnie się wycierają z powodu kontaktu dłoni z lewarkiem. Oprócz tego z powodu tego nawyku przyspiesza się zużycie wybieraku oraz uszkodzeniu może ulec również synchronizator skrzyni. A tego raczej każdy z was wolałby uniknąć. Naprawy co prawda są może szybkie i niezbyt kosztowne, jednak po co z powodu takiego głupiego przyzwyczajenia marnować czas na wizyty u mechanika. A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo ważne dla funkcjonowania samochodu jest bezawaryjna skrzynia biegów.

Nie bagatelizujcie problemu. Jeśli tylko zauważycie, że coś jest nie w porządku, to od razu zajmijcie się naprawą

Czy wymieniać olej w manualnej skrzyni biegów
Fot. pixabay.com

Jeśli zauważycie pierwsze sygnały awarii waszej skrzyni, to nie zwlekajcie i od razu zajmijcie się jej naprawą. Takich problemów nie warto bagatelizować, ponieważ wraz z upływającym czasem, usterka będzie tylko i wyłącznie się pogłębiała. Mamy tutaj kogoś, kto w przeszłości zmagał się z problemem uszkodzonej skrzyni biegów? Jeśli tak, to z pewnością wiecie mniej więcej jakie kłopoty to powoduje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News