Śmiertelny wypadek w województwie lubelskim. 60-latek przechodził przez jezdnię i nie zauważył samochodu

Na DK nr 76 w województwie lubelskim doszło do śmiertelnego w skutkach zdarzenia. Kierowca potrącił 60-letniego pieszego, który przechodząc przez jezdnię, nie zauważył, że z naprzeciwka jedzie samochód. W chwili zdarzenia panowały bowiem trudne warunki atmosferyczne i było ciemno. Niestety, 60-latek po walce o życie w szpitalu, finalnie zmarł.

prowadził samochód bez uprawnien
Podaj dalej

Śmiertelny wypadek w województwie lubelskim – 60-latek nie zauważył nadjeżdżającego samochodu

policja radiowoz

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek po godzinie 16. 46-letni kierowca Audi potrącił 60-letniego mieszkańca gminy Łuków, gdy ten przechodził przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna miał nie zauważyć samochodu, przez co wpadł pod jego koła. Trudno zatem tutaj mówić do końca o całkowitej winie kierowcy. Mimo wszystko tego typu wypadki zawsze pozostawiają ślad na psychice kierującego.

Mężczyzna po całym zdarzeniu został od razu przewieziony do szpitala w Łukowie. Lekarze walczyli o jego życie, ale finalnie nie udało się nic zrobić i 60-latek zmarł w szpitalu. Policjanci podkreślają, że spory wpływ na to, że ta sytuacja w ogóle miała miejsce miały trudne warunki pogodowe w postaci ciemności oraz intensywnych opadów deszczu.

Policja apeluje o czujność i rozwagę do kierowców i pieszych

Policja wlepi wyższe mandaty
fot. Policja Świętokrzyska

Aktualnie funkcjonariusze policji starają się jeszcze dowiedzieć jakichś szczegółów odnośnie tego wypadku. Całość działań ze strony policjantów ma miejsce pod wpływem prokuratury. Policjanci oczywiście także za pośrednictwem różnych kanałów apelują do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza podczas trudnych warunków.

Przeczytaj również