Skarb Państwa będzie sponsorował polski samochód! Każdy z nas będzie go utrzymywał. Co to za pomysł...

Skarb Państwa będzie sponsorował polski samochód! Każdy z nas będzie go utrzymywał. Co to za pomysł...

morawiecki podatki diesel

Podaj dalej

Według informacji zamieszczonych przez spółkę ElektroMobility Poland wynika, iż 29 lipca została podpisana umowa inwestycyjna pomiędzy Skarbem Państwa a EMP. Na mocy umowy państwo obejmie nowe akcje spółki, które warte są łącznie aż 250 milionów złotych. EMP zamierza dzięki tej umowie w dalszym ciągu realizować kolejne etapu rozwoju elektromobilności.

Skarb Państwa zostaje sponsorem Izery!

Nowe akcje zostały wyemitowane dzięki podwyższeniu kapitału zakładowego spółki. Zaangażowanie Skarbu Państwa w Izerę, jak informuje prezes EMP Piotr Zaremba ma być gwarantem kontynuowania prac w najważniejszych obszarach. Oprócz tego gwarantuje to również stabilność, jaka jest bardzo potrzebna w tej branży. Do końca 2020 roku na prace projektowe Spółka miała wydać już ponad 53 milony złotych.

Zaangażowanie państwa na obecnym etapie projektu, zdaniem prezesa firmy, ma kluczowy wpływ na osiągnięcie finalnego sukcesu. Dzięki temu można powiedzieć, że każdy z nas dołoży się do sponsorowania polskiej marki Izera. Jesteście szczęśliwi, że zostaliście nowymi sponsorami?

Czym tak naprawdę jest Izera i czym się zajmuje? Tłumaczy prezes firmy Piotr Zaremba

Izera - polski samochód elektryczny
fot. materiały prasowe

– Izera to przedsięwzięcie mające solidne podstawy biznesowe i technologiczne, realizowane w oparciu o zweryfikowany przez zewnętrznych partnerów biznesplan oraz strategię rynkową. Podpisana właśnie umowa inwestycyjna umożliwia realizację kolejnego etapu projektu. Jego ukończenie w ramach zatwierdzonego harmonogramu, będzie umożliwiało kolejną rundę finansowania – mówi szef EMP, Piotr Zaremba, cytowany przez serwis MotoFakty.

źródło: Moto Fakty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News