Samochody klasy premium cieszą się sporą popularnością. Która marka ma najlepsze wyniki sprzedaży?

Samochody klasy premium cieszą się sporą popularnością. Która marka ma najlepsze wyniki sprzedaży?

nowa-doplata-na-benzyne-i-diesel-2

Podaj dalej

Samochody marki premium mimo trudnych czasów, w jakich nam przyszło ostatnio żyć, w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością. W lipcu bieżącego roku liczba rejestracji tego typu pojazdów była co prawda mniejsza niż w czerwcu bieżącego roku, jednak była nieco większa w porównaniu do lipca 2021 roku. Aktualnie udział aut premium w rynku nowych samochodów przekracza 20 procent. A jak to wygląda bardziej szczegółowo? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Samochody klasy premium cieszą się dużą popularnością

LPG rosja gaz
fot. freepik

Z oficjalnych danych jednoznacznie wynika, że w lipcu 2022 roku w naszym kraju zarejestrowano 7082 nowych samochodów osobowych klasy premium, co jest wynikiem o 15,75 proc. niższym w porównaniu do czerwca bieżącego roku oraz o 8,75 proc. wyższym w porównaniu do zestawienia z lipca ubiegłego roku. Łącznie od stycznia do lipca 2022 roku w Polsce zarejestrowano 54 260 nowych samochodów klasy premium, co jest wynikiem bardzo zbliżonym do tego, jaki obserwowaliśmy w 2021 roku.

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców pokazują także jednoznacznie, że w lipcu 2022 roku zarejestrowano w naszym kraju łącznie 34 702 nowych aut osobowych, co jest wynikiem niższym w porównaniu do czerwca bieżącego roku i lipca ubiegłego. Mimo to auta z wyższej półki cieszą się dosyć wysoką popularnością, choć trzeba też przyznać, że właściciele tego typu pojazdów mierzą się na co dzień z wieloma problemami. Mowa tutaj m.in. o ograniczonej podaży aut czy rosnących stopach procentowych, które przekładają się na znacznie wyższe raty leasingu czy kredytu.

„Wiele czynników ma wpływ na ostateczną decyzję w procesie zakupu auta premium”

samochody używane sprzedaż
fot. pixabay

– Każdy z wymienionych czynników odgrywa inną rolę w procesie zakupu. Wydaje się, iż dziś największym problemem jest ograniczona podaż, jednak rola szeroko rozumianych czynników finansowych będzie rosła i może się okazać, że już wkrótce, pomimo zapowiadanej poprawy w dostawach aut na nasz rynek, sprzedaż nie będzie się zwiększać, gdyż wysokie ceny oraz raty stanowić będą – w aspekcie powiększającej się niepewności gospodarczej – istotną przeszkodę w podjęciu decyzji o zakupie auta – mówi Dariusz Balcerzyk z Instytutu Samar, cytowany przez serwis Moto Fakty.

A czy tutaj mamy fanów samochodów klasy premium? Jeśli tak, to koniecznie odezwijcie się w komentarzach i pochwalcie się swoimi pojazdami!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News