Rząd zmieni ceny paliw w Polsce? "Robimy co możemy, by uszczęśliwić kierowców"

Rząd zmieni ceny paliw w Polsce? "Robimy co możemy, by uszczęśliwić kierowców"

benzyna diesel ceny paliwo ropa naftowa

Podaj dalej

Piotr Muller w ostatnim czasie wypowiedział się na temat rosnących cen paliwa. Rzecznik rządu podkreślił, że w jego opinii premier Mateusz Morawiecki oraz wszyscy ministrowie „robią co w ich mocy, aby wzrost ceny paliw był jak najwolniejszy”. Niestety, jak na razie nie widać wyników ich działań, co sprawia, że kierowcy podczas każdej wizyty przy dystrybutorach muszą się zmagać z niemiłymi niespodziankami.

Ceny paliw uszczęśliwią w końcu kierowców? Rząd robi co może, ale efektów brak…

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Piotr Muller podczas wtorkowej konferencji prasowej, na której obecny był minister klimatu i środowiska przedstawił projekt ustawy, gwarantującej stałą cenę węgla na polskim rynku.

– Na dzisiaj gwarantujemy trzy tony dla każdego gospodarstwa domowego, dla każdego domu. Przypomnę też, że nadal funkcjonuje dodatek osłonowy, maksymalna kwota to jest ponad 1400 złotych, w dodatku osłonowym istnieje też mechanizm dodatkowego wsparcia około 20 proc. jeżeli tym źródłem ogrzewania jest źródło węglowe – tłumaczyła minister Anna Moskwa podczas wtorkowej konferencji.

Ceny paliw w Polsce są w dalszym ciągu jednymi z najtańszych w całej Unii Europejskiej

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

Piotr Muller w dalszej fazie konferencji wypowiedział się z kolei na temat rosnących cen paliw na stacjach benzynowych w naszym kraju. Rzecznik rządu podkreślił, że Polska w dalszym ciągu ma jedno z najtańszych paliw w całej Unii Europejskiej.

– Oczywiście chcielibyśmy, żeby ceny paliw były niższe, szukamy rozwiązań w tym zakresie, natomiast polski budżet państwa ponosi w tej chwili koszty w wysokości wielu miliardów złotych, poprzez niepobieranie podatków w takim zakresie jak to było wcześniej – zaznaczył rzecznik polskiego rządu. Szkoda tylko, że kierowcy w dalszym ciągu muszą płacić za benzynę horrendalne stawki….

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News