Rząd po raz kolejny zamraża ceny paliw! Kierowcy są zachwyceni, wracają lepsze czasy!

Rząd po raz kolejny zamraża ceny paliw! Kierowcy są zachwyceni, wracają lepsze czasy!

paliwo ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

W ostatnim czasie w internecie pojawia się mnóstwo informacji na temat cen paliw, jakie możemy zastać przy dystrubutorach. Chorwacki rząd wydał rozporządzenie, na mocy którego podjął decyzję o zamrożeniu ceny paliw na kolejne dwa tygodnie. Dzięki temu kierowcy będą mogli tankować paliwo w niższych cenach – mowa tutaj zarówno o cenach detalicznych, jak i hurtowych.

Ceny paliw po raz kolejny zostaną zamrożone przez rząd. Świetne informacje dla kierowców!

ceny paliw paliwo
Freepik

Ceny paliw zostały uregulowane przez rząd w Zagrzebiu i warto podkreślić, że dotyczą one tylko i wyłącznie stacji benzynowych, które znajdują się poza autostradami. Stacje, które są zlokalizowane w okolicach autostrady nie muszą stosować się do tego rozporządzenia i mogą dowolnie zarządzać cenami za benzynę, diesel i LPG przy ich dystrybutorach.

Chorwacki rząd w uzasadnieniu swojej decyzji wyraźnie podkreślił, że jego celem jest zachowanie standardu obywateli oraz bezpieczeństwa dostaw energii, a także zapewnienie dochodów w sezonie turystycznym. Wprowdzona zmiana, według informacji zamieszczonych przez e-petrol.pl, ma na celu odciążenie kieszeni kierowców w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Ceny paliw w dalszym ciągu nie rozpieszczają kierowców

Przypomnijmy, że ceny paliw w Chorwacji są aktualnie wysokie – tak jak zresztą w całej Europie. Na stacjach, które zostały objęte wyżej wspomnianym rozporządzeniem litr diesla będzie kosztował 13,8 kuny, co w przeliczeniu na nasze daje kwotę 8,20 zł. Benzyna z kolei kosztuje aktualnie w Chorwacji około 8,45 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News