Rynek nowych samochodów w dalszym ciągu notuje straty. Jak wyglądała sprzedaż w 2021 roku?

Rynek nowych samochodów w dalszym ciągu notuje straty. Jak wyglądała sprzedaż w 2021 roku?

samochody uzywane sprzedaz

Podaj dalej

IBRM Samar opublikował dane na temat sprzedaży nowych samochodów w roku 2021. Zbliżamy się już nieuchronnie do końca roku, dlatego też wydaje się, że jest to idealny czas do tego, aby zaprezentować statystyki dotyczące sprzedaży aut w roku ubiegłym. Jak pandemia wpłynęła na sprzedaż? Kto najbardziej odczuł światowy kryzys? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Jakie samochody były najczęściej kupowane przez Polaków w 2021 roku?

Z powodu problemów z dostępnością samochodów miniony rok dla producentów nie był najlepszym rokiem. Klienci indywidualni w 2021 roku najczęściej decydowali się na zakup samochodów takich jak Toyota, Hyundai i Kia, co może oznaczać, że prawdziwy szturm w tym roku miały w naszym kraju auta azjatyckie. Jako pozytyw na pewno trzeba odnotować też wzrost popularności samochodów elektrycznych w Polsce, gdzie oczywiście niekwestionowanym liderem jest Tesla Elona Muska, a na drugim miejscu plasuje się Kia, które osiągnęła bardzo dobre wyniki w 2021 roku.

Polacy w 2021 roku kupili około 445 tysięcy nowych samochodów, co nie jest zbyt dobrym wynikiem – jedynie o 4 proc. lepszym względem poprzedniego roku, który był dla nas bardzo specyficzny z powodu początku wybuchu pandemii COVID-19. W rankingu sprzedaży samochodów osobowych liderem okazała się być Toyota, która wyprzedziła w rankingu Skodę o 30 tys. sztuk. Trzecie miejsce zajął Volkswagen. Jeśli chodzi jednak o zestawienie dotyczące klientów indywidualnych, to tutaj na czele jest Toyota, Hyundai i Kia. Na czwartym miejscu znalazła się Dacia, a co ciekawe Volkswagen w tym rankingu uplasował się dopiero na szóstej lokacie.

Coraz więcej elektryków w naszym kraju. Pozytywne informacje

W segmencie premium górą okazało się BMW, które sprzedało o 4 tys. sztuk samochodów więcej od Mercedesa. Trzecie miejsce padło łupem Audi. W dostawczakach górą okazało się Renault i Ford. Wzrosty zaobserwowano przy sprzedaży elektryków – w tym roku w naszym kraju zarejestrowano 6 tysięcy nowych tego typu samochodów. Jest to zatem kolejna pozytywna informacja, jeśli chodzi o elektromobilność w naszym kraju. Do innych krajów co prawda dalej nam daleko, ale sytuacja z roku na rok wygląda i tak coraz lepiej, jeśli chodzi o elektryki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News