Producenci samochodów mocno ucierpią na wojnie rosyjsko-ukraińskiej! Sytuacja jest bardzo trudna

Producenci samochodów mocno ucierpią na wojnie rosyjsko-ukraińskiej! Sytuacja jest bardzo trudna

Toyota-Mazda’s $1.6 Billion Alabama Plant Leaves Room to Expand

Podaj dalej

Sankcje gospodarcze, które zostają nałożone na Rosję z tytułu wojny na Ukrainie dotkną bardzo mocno producentów samochodów. I niestety nie mamy dobrych wieści – mowa tutaj nie tylko o rosyjskich producentach, ale o przemyśle motoryzacyjnym w całej Europie. Jakie konsekwencje czekają na producentów z powodu aktualnej sytuacji na Ukrainie?

Przemysł samochodowy czeka spory kryzys z powodu sytuacji na Ukrainie? Wiele na to wskazuje!

Po tym jak Unia Europejska i Stany Zjednoczone nałożyły kolejne sankcje na Rosję po ich ataku na Ukrainę, przemysł motoryzacyjny może mocno ucierpieć. Spore problemy może mieć przykładowo Grupa Renault, która ma duże udziały w Avtovaz, czyli producencie aut marki Łada. Ponadto firma ta posiada własne zakłady w Moskwie, gdzie produkuje samochody. W związku z tym można się liczyć, że z powodu aktualnej sytuacji na terenie Rosji, firma ta może zmagać się ze sporymi problemami i dużym kryzysem.

Z problemami może zmagać się także grupa Volkswagen, która w zeszłym roku na terenie Rosji wyprodukowała ponad 170 tysięcy aut. Ponadto w zeszłym roku w Rosji sporo samochodów produkowały takie koncerny jak Hyundai i BMW. Można zatem powiedzieć, że kryzys gospodarczy, jaki powstanie po aktualnej sytuacji w Rosji dotknie wielu producentów samochodowych, którzy w tej sytuacji „oberwą” rykoszetem.

Czekamy teraz na rozwój wydarzeń. Jedno jednak jest pewne – sytuacja jest bardzo trudna…

Ciekawe teraz jak będzie wyglądała sytuacja, jeśli chodzi o produkcję nowych samochodów. Przeniesienie zakładu poza Rosję dla większości marek może okazać się mało wystarczającym rozwiązaniem. Sytuacja jest bardzo trudna i tak naprawdę ciężko w tym momencie cokolwiek oszacować, jednak jedno jest pewne – kryzys w przemyśle samochodowym wydaje się być nieunikniony…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News