Pracodawca będzie mógł badać twoją trzeźwość w pracy! Rząd przygotował ustawę

Pracodawca będzie mógł badać twoją trzeźwość w pracy! Rząd przygotował ustawę

Podaj dalej

Jeszcze do niedawna nie musieliśmy obawiać się niespodziewanej kontroli trzeźwości w pracy ze strony szefa. Rząd skończył już jednak prace nad ustawą, która umożliwi pracodawcom kontrolę trzeźwości swoich pracowników. Trzeźwość to twoje drugie imię? Nie masz się o co martwić!

Pracodawca będzie kontrolował naszą trzeźwość

Aktualnie pracodawcy nie mogą skontrolować pracowników alkomatem, jeśli ci się na to nie zgodzą. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że to się zmieni. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zakończyło już prace nad projektem ustawy.

W przypadku, gdy pracodawca będzie podejrzewał, że pracownik przed przyjściem do miejsca pracy spożywał alkohol, to ten będzie miał prawo przeprowadzić kontrolę alkomatem. Przypomnijmy, że aktualnie w takich sytuacjach, gdy pracownik nie wyraża zgody na badanie, do zakładu pracy musi zostać wezwana policja. Szykuje się niezła rewolucja.

Co z narkotykami?

Pracodawcy walczą również, aby była możliwość kontrolowania swoich pracowników, jeśli chodzi o obecność narkotyków i dopalaczy. Z powodu jednak, że tego typu substancje mogą być wykrywane nawet kilka dni po zażyciu, pomysł ten na razie nie ma szansy przebicia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News