Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Możesz walczyć o darmowe parkowanie swojego auta!

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Możesz walczyć o darmowe parkowanie swojego auta!

parkometr-strefa-platnego-parkowania

Podaj dalej

Wielu obywateli naszego kraju od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pomaga mieszkańcom tego kraju. W Polsce zatrzymało się już wielu ukraińskich uchodźców, którzy cały czas otrzymują pomoc od Polaków. W ostatnich dniach z tego powodu warszawska radna Renata Niewitecka zaapelowała do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o zwolnienie z opłat za parkowanie wszystkich osób, które pomagają uchodźcom. Jak to dokładnie miałoby wyglądać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Pomagasz uchodźcom z Ukrainy? Warszawscy radni walczą, byś mógł parkować za darmo!

putin wojna wojsko ukraina rosja ropa naftowa gaz paliwo ceny cena
fot. pixabay

– W związku z docierającymi do mnie informacjami od wolontariuszy oraz organizacji pomocowych proszę o możliwość zniesienia opłat za parkowanie dla pojazdów organizacji pozarządowych niosących pomoc uchodźcom z Ukrainy – napisała Renata Niewitecka w interpelacji dot. zwolnień z opłat za parkowanie dla osób pomagającym ukraińskim uchodźcom. Interpelacja trafiła już na biurko Rafała Trzaskowskiego.

Warszawscy radni uważają, że osoby, które pomagają uchodźcom mogliby zostać zwolnieni z opłat za parkowanie na podstawie „wniosku organizacji pozarządowej zawierającego między innymi potwierdzenie niesienia pomocy na danym terenie”.

W Warszawie jest już ponad 300 tysięcy ukraińskich uchodźców…

wojna-ukraina-paliwo-benzyna-diesel

Warto dodać, że od 24 lutego 2022 roku do Warszawy trafiło już ponad 300 tysięcy uchodźcom z Ukrainy. 60 tysięcy z nich ma już nadany numer PESEL. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach ta liczba będzie tylko rosnąć, ponieważ konflikt zbrojny na Ukrainie nadal trwa i niewiele wskazuje na to, aby miał się zakończyć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News