Polscy przewoźnicy rezygnują z wyjazdów na Ukrainę. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna

Polscy przewoźnicy rezygnują z wyjazdów na Ukrainę. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna

polscy-przewoznicy-beda-obarczeni-wiekszymi-kosztami

Podaj dalej

Polskie firmy transportowe postanowiły podjąć jedyną słuszną decyzję – rezygnują z przewozu swoich towarów na teren Ukrainy. Większość ciężarówek wróciła już do Polski, choć trzeba przyznać, że niektórzy kierowcy w dalszym ciągu czekają na granicy na wjazd do naszego kraju. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie nie będziemy świadkami kolejnych wyjazdów przewoźników w kierunku Ukrainy.

Polscy przewoźnicy rezygnują z wyjazdów na Ukrainę. Nie ma co się temu dziwić

autokary przewoznicy transport

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do polskich kierowców, aby ci nie wybierali się w najbliższym czasie na Ukrainę. Firmy transportowe w naszym kraju podjęły decyzję o zawieszeniu działalności operacyjnej na wschodzie, oczekując na rozwój sytuacji na terenie Ukrainy. Firmy nie chcą narażać swoich kierowców na ewentualne niebezpieczeństwo i trudno im się temu dziwić. Taka postawa ze strony firm przewozowych jest w pełni zrozumiała, zwłaszcza w bieżącej sytuacji na terenie Ukrainy.

Na temat sytuacji związanej z przewozami na Ukrainę wypowiedzieli się przedstawiciele firm transportowo-spedycyjnych za pośrednictwem Interii. – Miałem już kilka ładunków z Niemiec na Ukrainę i załadowane już ciężarówki musiały zawrócić, dlatego aktualnie rezygnuję z wyjazdów na Ukrainę, niech się sytuacja uspokoi i zobaczymy co będzie dalej – mówi Piotr Magdziak, przedstawiciel zarządu firmy Magtrans.

„Ściągamy wszystkie nasze samochody z Ukrainy”

putin wojna wojsko ukraina rosja ropa naftowa gaz paliwo ceny cena
fot. pixabay

Magdziakowi wtóruje w tym Krzysztof Barczuk, jeden z przewoźników z Międzyrzeca Podlaskiego, który także zapowiada wycofanie swoich ludzi z Ukrainy. – Ściągamy wszystkie nasze samochody z Ukrainy. Nikt nie będzie narażał ludzi i sprzętu. Od wczoraj jeszcze cztery nasze zestawy stoją od wczoraj na granicy w Dorohusku i oczekują na przejazd przez polsko-ukraińską granicę. Na chwilę obecną zawieszamy całkowicie wyjazdy na Wschód – podkreślił Barczuk, cytowany przez Interię.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News