Policja wprowadza nowe, ostrzejsze mandaty! Zobacz za co możesz zapłacić nawet tysiąc złotych kary!

Policja wprowadza nowe, ostrzejsze mandaty! Zobacz za co możesz zapłacić nawet tysiąc złotych kary!

Podaj dalej

Wielu kierowców zapomina, że może otrzymać mandat za niepotrzebnie włączone światła przeciwmgielne czy też za nieprawidłowe korzystanie ze świateł drogowych. Policja od dłuższego czasu mocno respektuje powyższe przepisy. O czym trzeba pamiętać zimą, by uniknąć wysokich mandatów?

Oczywiście trzeba uważać

Policja kontrola drogowa Policji, Policjant wypisuje kierowcy mandat karny ;

Zima w ostatnich tygodniach nie odpuszcza, przez co kierowcy są narażeni na jazdę w trudnych warunkach pogodowych. Policja przypomina, że kierowcy mimo tego powinni przestrzegać zasad prawidłowego korzystania ze świateł podczas jazdy.

Światła w pojeździe powinny być ustawione w taki sposób, aby nie oślepiały innych uczestników ruchu drogowego – przyznał sierżant Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Korzystanie ze świateł drogowych tzw. długich w sposób niezgodnych z przepisami również może być powodem policyjnej kontroli i mandatu karnego w wysokości 200 zł i 3 punktów karnych – dodał.

Policja nie chce, byście pomagali innym kierowcom

Policjanci od dłuższego czasu karzą kierowców za korzystanie z długich świateł w celu ostrzegania kierowców o kontroli drogówki. Mandat można uzyskać również w przypadku nieprawidłowego używania świateł na autostradzie oraz drodze ekspresowej (na przykład przy wyprzedzaniu).

Z kolei naruszenie warunków korzystania ze świateł przeciwmgielnych przednich i tylnych to 100-złotowy mandat i 2 punkty – ostrzega Rajski w rozmowie z dziennik.pl.

Policja od dłuższego czasu mocno respektuje te założenia, dlatego też bądźcie czujni!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News