Policja ujawnia karty przed kierowcami! Od teraz będziecie wiedzieli, gdzie stoją patrole drogówki! [LISTA MIEJSC]

Policja ujawnia karty przed kierowcami! Od teraz będziecie wiedzieli, gdzie stoją patrole drogówki! [LISTA MIEJSC]

Drogówka

Podaj dalej

Temat patrolów polskiej drogówki spędza sen z powiek wielu kierowcom. Nic w tym dziwnego – nikt z nas nie lubi być przecież zaskoczony przez tego typu kontrole. To się wiąże przecież z mandatami oraz punktami karnymi, o stresie już nawet nie wspominając. Teraz jednak będziemy mieli nieco ułatwione zadanie – policjanci wskażą nam miejsca, w których będą kontrolowali, czy jeździmy przepisowo.

Polska drogówka postanowiła ułatwić życie kierowcom! Będą informować, gdzie będą stały patrole!

fot. policja.pl

Wyżej wspomnianą inicjatywę wystosowała jako pierwsza warszawska drogówka, która w nadchodzących dniach będzie sama informowała, gdzie kierowcy będą mogli spodziewać się policyjnych patroli. Pierwsza kontrola została zaplanowana już na wtorkowy poranek pod Mostem Gdańskim na Wisłostradzie. Podczas rozmowy z PAP rzecznik KSP poinformował, że policja zdecydowała się na taki ruch w trosce o bezpieczeństwo! Niektórzy bowiem kierowcy często podkreślali, że widok policjanta z drogówki wywołuje przyśpieszone bicie serca. No cóż, ciekawa opinia.

Zdaniem rzecznika prasowego kierowcy, kiedy widzą kontrole ze strony policjantów robią analizę, czy mają włączone światła, czy jadą zgodnie z przepisami oraz czy mają pasy zapięte. Teraz dzięki temu, że kierowcy będą wiedzieli, gdzie są patrole, będą już na to szybciej przygotowani. Ale czy to będzie miało jakiś wpływ na bezpieczeństwo? Ciężko powiedzieć, bo niektórzy zapewne będą stosowali się do tych zaleceń tylko tam, gdzie będzie akurat stał radiowóz.

Ciekawe czy ten pomysł się sprawdzi. Trudno na ten temat coś w tej sprawie więcej powiedzieć

„W najbliższych dniach ułatwimy państwu. Patrol nie będzie zaskoczeniem. Będziemy informować o lokalizacji jednego z nich. Na początek godz. 8:00 kierunek Gdańsk, pod Mostem Gdańskim. Zrób nam na złość 🤫, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego💪. Nie do zobaczenia na drodze😎” – można było przeczytać na Twitterze polskiej policji.

No cóż, co tutaj dużo mówić. Ciekawa akcja, ale też równie ciekawe jest to, jak długo ten pomysł będzie miał rację bytu. O tym przekonamy się w nadchodzących tygodniach. Dajcie znać, czy wszystkie informacje udostępniane przez warszawską drogówkę się sprawdzały!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News