Podwyżki cen benzyny i LPG nie ustaną? Ekspert nie ma w tym aspekcie żadnych wątpliwości!

W okresie od 12 do 19 listopada można spodziewać się kolejnych wzrostów, jeśli chodzi o ceny paliwa. Benzyna ma zanotować kolejne podwyżki, podobnie jak LPG. Ile ta sytuacja jeszcze potrwa? Ile będziemy jeszcze świadkami horrendalnych podwyżek cen? Ekspert nie ma wątpliwości – jeszcze trochę poczekamy, aż sytuacja się całkowicie unormuje w tym aspekcie.

benzyna diesel akcyza ceny paliw
Podaj dalej

Czekają nas kolejne podwyżki cen paliw – dotyczy to zarówno benzyny, diesla jak i LPG – musicie się przygotować na większe wydatki…

ceny paliw paliwo diesel benzyna ropa naftowa brent
fot. pixabay

– Wprawdzie na rynku międzynarodowym mamy do czynienia ze sporą zmiennością, ale nie ma jak na razie mowy o trwałej i znaczącej przecenie, a więc i na naszym rynku nie powinniśmy liczyć na zmianę cen w dół dla żadnego z paliw – uważa ekspert do spraw paliw Jakub Bogucki, nie pozostawiając w tym aspekcie żadnych wątpliwości co do przyszłości cen na rynku paliwowym.

W tym tygodniu średnia cena dla Pb95 i diesla według informacji e-petrol.pl wynosiła 5,99 złotych za litr. W przyszłym tygodniu można spodziewać się, że szóstka z przodu na stale się już pojawi, co nie napawa nas niestety optymizmem. Jak to zatem będzie wyglądało, jeśli chodzi o przyszły tydzień na stacjach benzynowych, jeśli chodzi o ceny benzyny, diesla i LPG? Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Eksperci nie mają wątpliwości. To niestety nie koniec podwyżek cen – będzie tylko i wyłącznie gorzej

zamieszki kradzieże paliwo paliwa benzyna diesel
fot. pixabay

Według najnowszych informacji przedstawionych przez ekspertów w tygodniu między 12 a 19 listopada średnia cena benzyny Pb98 będzie wynosiła około 6,39 zł za litr! Jeśli chodzi o Pb95 to średnie ceny będą oscylowały nawet w granicach 6,14 złotych za litr. Średnia cena diesla także skoczy do góry – analitycy są zdania, że cena wyniesie około 6,16 zł. LPG na polskim rynku w kolejnym tygodniu ma kosztować w granicach 3,31 zł za litr.

A wy co o tym sądzicie – przyzwyczailiście się już do kolejnych skok cen paliwa? Czy jednak dalej jesteście w szoku i niechętnie spoglądacie w kierunku waszych portfeli? Dajcie nam koniecznie znać co o tym sądzicie i jakie macie pomysły na rozwiązanie lub próbę rozwiązania tej feralnej sytuacji.

Przeczytaj również