Podczas mycia samochodu trzeba bardzo uważać. W przeciwnym razie możesz poważnie uszkodzić lakier!

Podczas mycia samochodu trzeba bardzo uważać. W przeciwnym razie możesz poważnie uszkodzić lakier!

mycie-samochodu-5

Podaj dalej

Mycie samochodu nie jest wcale tak łatwe, jak niektórym może się wydawać. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić bowiem do sporej tragedii w postaci zniszczenia lakieru. Jak temu zapobiec i o czym należy pamiętać podczas wizyty na myjni? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Podczas mycia samochodu lakier jest bardzo narażony na zniszczenie. Musisz być bardzo ostrożny!

Warto pamiętać, że każdy lakier inaczej reaguje na mycie samochodu. Wszystko w dużej mierze zależy tutaj od jego koloru, ponieważ każda barwa reaguje nieco inaczej na mycie pojazdu. Warto pamiętać, że myjnie automatyczne mają spory wpływ na znaczne przyspieszenie zużywania się lakieru samochodu. O czym zatem warto pamiętać podczas wizyty na myjni?

Lakier podczas mycia bardzo łatwo może się porysować, ponieważ jego powłoka jest dosyć miękka. Przez to każde, nawet najmniejsze otarcie samochodu może pozostawić ślady na lakierze, które są mniej lub bardziej widoczne w zależności od warunków atmosferycznych. Jakie lakiery są najbardziej narażone na porysowanie podczas mycia? Przede wszystkim czarne, grafitowe i granatowe, a rysy będą mniej lub bardziej widoczne w zależności od nasłonecznienia.

Rysy są widoczne mniej lub bardziej w zależności od koloru lakieru. Staraj się unikać myjni automatycznych!

auto detailing

Mniej widoczne zniszczenia są na lakierach białym lub szarym, gdzie jednak lakier nieco mniej się utlenia. Starajcie się zatem unikać myjni automatycznych, gdzie samochody są mocno narażone na różnego rodzaju rysy. Szczotki myjni automatycznej działają mocno impulsywnie, co może źle wpłynąć na wasz lakier. Wybieraj myjnie, w których pracownicy każdorazowo zmywają z auta myjkami ciśnieniowymi piasek i błoto, bo w przeciwnym razie narazisz się na niszczenie twojego lakieru.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News