Pijany kierowca wiózł autobus pełen dzieci. Miał prawie 2 promile we krwi i nic sobie z tego nie robił!

W dalszym ciągu zadziwiają nas kierowcy, którzy pod wpływem alkoholu decydują się na jazdę samochodem. Czegoś takiego dawno jednak nie słyszeliśmy. Kierowca szkolnego autobusu miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, kiedy to przewoził aż 30 dzieci do szkoły w miejscowości Babice, znajdującej się w województwie małopolskim. Masakra, co on musiał mieć w głowie…

obowiązek mandat autobus zatoczka
Podaj dalej

Kierowca przewoził dzieci mając 1,6 promila alkoholu we krwi! Teraz odpowie za to przed sądem

Policjanci skontrolowali mężczyznę, ponieważ jego styl jazdy budził ich wątpliwości. Postanowili zatrzymać mu prawo jazdy. Teraz 51-letni kierowca za swoje zachowanie odpowie oczywiście przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi przez okres nawet 15 lat. Oczywiście do tego dojdzie także grzywna. Będzie miał więc nauczkę za to, co zrobił. Dobrze chociaż, że nikomu się nie stało.

Funkcjonariusze małopolskiej policji poinformowali, że szkolny autobus został zatrzymany do kontroli przez policjantów w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Trzeba pochwalić tą akcję w wykonaniu policji, ponieważ przewożenie dzieci w takim stanie to absolutny kryminał. Miejmy nadzieję, że wyrok sądu w sprawie tego nieodpowiedzialnego 51-latka będzie dla niego bardzo surowy. Co za bezmyślność.

Jak można być tak nieodpowiedzialnym? Nadal do nas to nie dociera

Autobusy MPK Wrocław
Flota autobusów wrocławskiego MPK. To właśnie na pokładzie jednego z takich pojazdów pojawił się szyfr „***** ***”.

A wy co sądzicie o tej sytuacji? Wiemy, że każdorazowa jazda pod wpływem alkoholu jest czymś niedopuszczalnym. Mimo tego trzeba jednak mieć dodatkowo na uwadze fakt, że ten mężczyzna przewoził dzieci. A co jakby coś im się stało? Nawet nie chcemy być w skórze tego człowieka. Liczymy, że zostanie odpowiednio ukarany i więcej w najbliższym czasie nie wsiądzie za kółko.

Przeczytaj również