Paliwo na stacjach benzynowych nadal jest bardzo drogie. Kiedy czekają nas obniżki? Eksperci nie mają wątpliwości!

Paliwo na stacjach benzynowych nadal jest bardzo drogie. Kiedy czekają nas obniżki? Eksperci nie mają wątpliwości!

diesel zakaz paliwo

Podaj dalej

Ceny paliwa na stacjach benzynowych w dalszym ciągu nie rozpieszczają polskich kierowców. Mimo że wakacje się kończą, zatem okres, w którym paliwa zawsze szły do góry, to w dalszym ciągu kwoty, jakie musimy zapłacić za paliwo są nadal bardzo wysokie. Co z tym zrobić i jak żyć? W tym wam nie pomożemy, ale eksperci wiedzą, kiedy można spodziewać się obniżek, jeśli chodzi o ceny LPG, benzyny oraz diesla.

Ceny paliwa na stacjach w dalszym ciągu są wysokie. Czy we wrześniu jest jakaś szansa na obniżkę cen? Eksperci nie mają wątpliwości!

diesel tankowanie paliwo

Spadek cen w hurcie, który obserwujemy od kilkunastu dni jest zrównoważony skokiem cen ropy sprzed kilku dni. Według analityków we wrześniu niestety nie mamy co liczyć na zmianę tendencji, jeśli chodzi o ceny paliwa na rynku detalicznym. Ceny LPG mogą rosnąć, ponieważ gaz rządzi się swoimi prawami, jednak benzyna i diesel raczej w najbliższych tygodniach w dalszym ciągu będą kosztować tyle, ile wcześniej. Niby dobrze, że nie będzie kolejnych podwyżek, ale ta stagnacja, jeśli chodzi o wysokie ceny na stacjach nieco nas przeraża.

Według analityków serwisu E-Petrol ceny paliwa w ostatnim czasie zaliczyły pierwszy spadek od kilkunastu tygodni, jednak kwota była symboliczna, bowiem kilka groszy w tą lub w tą nie robi nam tak naprawdę żadnej różnicy. Raczej każdy z nas liczył po prostu, że w końcu kwoty za paliwo wrócą do tych, do jakich byliśmy w przeszłości przyzwyczajeni. Na to jednak niestety nie ma jak na razie zbyt wielkich szans i trzeba się z tym po prostu pogodzić.

Kiedy obniżki cen paliw? Może od października. Na razie nie ma na to niestety żadnych szans…

kierowcy paliwo diesel

Od poniedziałku, tak jak was informowaliśmy już przed weekendem ceny paliwa w dalszym ciągu pozostaną na wysokim poziomie. Za litr benzyny Pb95 trzeba będzie zapłacić 5,74 zł, za diesel około 5,48 zł, natomiast autogaz będzie kosztował około 2,76 zł za litr. Pierwszych obniżek, według prognoz ekspertów, można spodziewać się dopiero w październiku. Sytuacja jest jednak bardzo rozwojowa i tak naprawdę dopiero w kolejnych tygodniach dowiemy się, czy jest szansa na jakieś poważniejsze obniżki. Oczywiście, gdy tylko czegoś się dowiemy, to niezwłocznie was o tym poinformujemy.

źródło: BM Reflex + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News