Palisz papierosy w swoim samochodzie? Od 1 stycznia otrzymasz za to ogromny mandat!

Palisz papierosy w swoim samochodzie? Od 1 stycznia otrzymasz za to ogromny mandat!

kierowco mandat palenie w samochodzie papierosy

Podaj dalej

Od 1 stycznia kierowców czeka kolejna zmiana w przepisach. Mowa tutaj konkretnie o kierowcach ciężarówek, którzy jeśli w nowym roku zdecydują się zapalić papierosa będąc w kabinie, będą musieli zapłacić mandat w wysokości 450 euro, co w przeliczeniu na nasze złotówki daje ponad 2 tysiące złotych. Kierowcy karę zapłacą także w przypadku palenia w trakcie postoju na parkingu. Musicie być zatem bardzo uważni, bo z nowymi przepisami nie będzie żartów w tym temacie!

Od 1 stycznia duża zmiana w przepisach! Koniec z paleniem papierosów w samochodzie – będzie za to duży mandat!

samochod papierosy cena

W Holandii od dłuższego czasu słyszymy o kolejnych zmianach, jeśli chodzi o możliwość palenia papierosów. 1 lipca 2021 roku kraj ten wprowadził całkowity zakaz palenia fajek w zakładach pracy. Od 1 stycznia 2022 roku przepisy dotkną także kierowców ciężarówek, którzy także będą musieli mieć się na baczności, bo w przeciwnym razie czekać ich będzie ogromny mandat karny. Holenderskie władze są zdania, że kabina ciężarówki nie jest odpowiednim miejscem na palenie papierosów, co może doprowadzać kierowców do rozkojarzenia podczas jazdy. Dlatego też podjęto taką decyzję o całkowitym zakazie i ukróceniu tego procederu.

Z informacji przedstawianych przez holenderskie władze wynika, iż nawet 20 tysięcy obywateli tego kraju umiera rocznie z powodu tytoniu. Rząd chce z tym walczyć, dlatego też wprowadza różne surowe przepisy, aby ograniczyć palenie papierosów na terenie całego kraju. Wysokie mandaty mają skutecznie zachęcić kierowców, jak i innych obywateli do przestania palenia tytoniu na terenie tego kraju. A jak sytuacja wygląda w naszym kraju? Otóż wszystko jest dokładnie opisane w przepisach, ale warto to wszystko wam przypomnieć.

A jak sytuacja wygląda w Polsce? Kodeks drogowy jednoznacznie na to odpowiada

kierowco mandat palenie w samchodzie papierosy
fot. freepik.com

W naszym kraju palenie papierosów za kierownicą także jest zabronione. Nie dotyczy to wyłącznie osób kierujących ciężarówką i kierującego samochodem osobowym za wyjątkiem taksówki. Tak przynajmniej możemy przeczytać w obowiązującym w naszym kraju kodeksie drogowym. Dlatego też pamiętajcie, by nie sięgać po papieroska, gdy poruszacie się po drogach, bo w przypadku zauważenia tego faktu przez funkcjonariuszy policji możecie zostać ukarani mandatem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News