Oto ulubione marki piratów drogowych! Co ciekawe, BMW nie ma w rankingu! [LISTA]

Oto ulubione marki piratów drogowych! Co ciekawe, BMW nie ma w rankingu! [LISTA]

Licznik 2

Podaj dalej

W ostatnim czasie amerykańska firma ubezpieczeniowa Insurify przeprowadziła bardzo ciekawe badanie. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jakie samochody są najczęściej wybierane przez piratów drogowych, czyli osoby, które często popełniają mnóstwo wykroczeń na drodze. Na podstawie wniosków o ubezpieczenie w zestawieniu z wysoką liczbą mandatów, poznaliśmy marki, których właściciele bardzo często łamią przepisy. Zobaczcie, jakie marki znalazły się w zestawieniu. Już teraz możemy wam jednak zdradzić, że nie ma tam BMW!

Piraci drogowi szczególnie lubią te modele samochodów!

Firma Insurify w swoim badaniu analizowała rzecz jasna rynek amerykański i to na jego bazie oprze się nasz artykuł. Badanie zostało wykonane z wysoką starannością, ponieważ wzięto pod uwagę 4 miliony wniosków o ubezpieczenie samochodu. W Ameryce ubezpieczenia są ściśle powiązane z historią mandatów, dlatego też firma miała do dyspozycji naprawdę spory materiał, który świetnie wykorzystała.

W badaniu jednoznacznie widzimy, że piraci drogowi najczęściej kupują Alfę Romeo, ponieważ niemal 15 procent posiadaczy tego samochodu wielokrotnie przekraczało dozwoloną prędkość, jadąc właśnie tym samochodem. Drugie miejsce zajęło Subaru (wynik 12,41 procent kierowców z mandatami na swoim koncie za przekroczenie prędkości). Mowa tutaj rzecz jasna o modelu WRX, bardzo popularnym w Ameryce i chętnie wybieranym przez tamtejszych kierowców.

Czy obecność którejś z marek jest dla was szczególnym zaskoczeniem?

Volkswagen Golf R Variant - kombi z trybem driftu

Trzecia lokata przypadła marce Volkswagen – aż 12 procent kierowców, którzy zgłaszali się po ubezpieczenie w USA i posiadali samochód ten marki, mieli problemy z prawem. Najwięcej „przewinień” odnotowali kierowcy Golfa GTI. Czwarte miejsce zajęło Maserati, jednak to nie powinno raczej was dziwić – każdy zna ich sportowe modele i niezawodne silniki, którymi czasami naprawdę można solidnie depnąć i dać popalić innym kierowcom. Piąte miejsce przypadło producentowi RAM, znanego głównie na amerykańskim rynku. I jak tam – są zaskoczenia? Spodziewaliście się, że zestawienie tak będzie wyglądało? Czy coś może was szczególnie zaskoczyło? Chętnie zapoznamy się z waszym zdaniem!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News