Od 1 października ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

Od 1 października ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

stacja benzynowa

Podaj dalej

Od 1 października na stacjach benzynowych nastąpią bardzo poważne zmiany. Zmieni się praktycznie wszystko, więc ta wiadomość dotyczy zarówno kierowców diesla, benzyny i LPG. Na stacjach podawane od wtedy będzie bowiem zupełnie nowe paliwo. Co się dokładnie zmieni i o czym musicie pamiętać od początku najbliższego miesiąca? Już wam tłumaczymy, co przygotowały dla was stacje benzynowe.

Od 1 października rewolucja na stacjach benzynowych! Zmieni się praktycznie wszystko. O czym musicie pamiętać?

diesel paliwo tankowanie

Zmiana, o której powyżej wspomnieliśmy będzie obowiązywała na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce. Od 1 października w dystrybutorach pojawi się na stacjach paliwo przejściowe. Czym ono różni się od tego, które jest podawane teraz? Paliwo przejściowe cechuje się o wiele wyższą odpornością na niskie temperatury. Szczególnie ważne jest to dla posiadaczy samochodów typu diesel, których olej napędowy ma inną temperaturę zablokowania zimnego filtra CFFP w różnych porach roku.

Przy paliwie przejściowym temperatura zimnego filtra nie może być wyższa niż -10 stopni Celsjusza. Paliwo to będzie na stacjach benzynowych obecne od 1 października do 16 listopada. Wtedy też w dystrybutorach nastąpi kolejna zmiana, ponieważ od tego dnia będzie podawane paliwo zimowe. Czy zmiany będą miały wpływ na ceny paliw na stacjach benzynowych? Niestety nie. Jest to totalnie od tego niezależne.

Stacje benzynowe będą oferowały nowe paliwo. Do kiedy potrwa taka zmiana i co to tak naprawdę zmieni?

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo
Shutterstock

Póki co zatem jedyną większą zmianą na stacjach benzynowych nie będą zatem obniżki cen benzyny, diesla i LPG, lecz nowe paliwo, które będzie w dystrybutorach. No cóż, od czegoś trzeba zacząć. A tak poważnie, to nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwać na korzystne informacje dot. cen paliw. Od kilku miesięcy cały czas nie pojawiają się na ten temat żadne dobre informacje. W końcu musi się to zmienić.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News