Nowe tablice rejestracyjne dla motorowerów! Szykuje się prawdziwa rewolucja

Nowe tablice rejestracyjne dla motorowerów! Szykuje się prawdziwa rewolucja

tablica rejestracyjna

Podaj dalej

Najnowszy projekt przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury zakłada wprowadzenie nowych wzorów tablic rejestracyjnych oraz dowodów rejestracyjnych dla wszystkich motorowerów. Są to tym samym kolejne działania wprowadzane w życie w ramach pakietu deregulacyjnego dla kierowców, który od dwóch lat jest wdrażany w życie. Zobaczcie, jakie zmiany czekają na was w nadchodzącym czasie.

Nowe tablice rejestracyjne dla zabytkowych motorowerów. Szykuje się nowelizacja ustawy

Nowe zmiany uderzą między innymi w właścicieli zabytkowych motorowerów. Już niebawem wszystkie tego typu pojazdy będą mogły być zarejestrowane, a na dodatek będą otrzymywały żółte tablice rejestracyjne. Nadejdzie zatem zmiana, na którą wielu z nas czekało już przez ostatnich kilka lat. Motorowe zabytkowe tablice rejestracyjne mają być wydawane już od 1 maja 2023 roku.

– Tablice rejestracyjne dla zabytkowych motorowerów wydane zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami zachowają ważność, jednak w przypadku wniosku właściciela po dniu 1 maja 2023 roku. będą mogły być wymienione na tablice rejestracyjne motorowerowe zabytkowe – można przeczytać w dokumencie ustawy.

Wielu z was dosyć długo czekało na te zmiany. Teraz wreszcie się doczekaliście!

Nowelizacja wprowadzi także jeszcze kilka innych zmian, o których powyżej nie wspominaliśmy. Mowa tutaj m.in. o rezygnacji z wymogu składania wniosku z policji potwierdzającego zgłaszanie kradzieży przy okazji wyrejestrowania pojazdu z powodu kradzieży oraz o wprowadzeniu postanowienia o umorzeniu dochodzenia ws. kradzieży pojazdu. Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone w ramach pakietu deregulacyjnego dla kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News