Niestety, to już koniec LPG. Fatalne informacje dla kierowców samochodów z tą instalacją. Co teraz?

Niestety, to już koniec LPG. Fatalne informacje dla kierowców samochodów z tą instalacją. Co teraz?

lpg

Podaj dalej

W ostatnich tygodniach sporo pisaliśmy o samochodach z instalacją LPG. Niestety, tym razem nie mamy dobrych wieści dla kierowców tych pojazdów. Wiele wskazuje na to, że zmierzamy już do definitywnego końca pojazdów zasilanych gazem.

LPG z roku na rok odchodzi do lamusa

instalacja LPG

Na koniec roku w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów figurowało 2 684 130 pojazdów zasilanych gazem. Można więc powiedzieć, że w ubiegłym roku co siódme auto poruszające się po naszym kraju miało instalację gazową. Niestety, pojazdy z LPG się starzeją, przez co w tym roku nie mogą już liczyć na taką popularność.

W 2019 roku auta z LPG średnio miały po 20 lat! Pokazuje to, że nie ma teraz w Polsce zbyt wielu kierowców, którzy kupują nowe auta zasilane autogazem. Może jest to spowodowane obawą o wprowadzenie Stref Czystego Transportu? Tego nie wiemy, jednak sytuacja nie wygląda najlepiej.

Czy to już definitywny koniec? Wiele na to wskazuje…

Średni wiek samochodu zasilanego autogazem w naszym kraju wynosi 18,6 lat jak informuje Interia. To o cztery lata więcej niż średni wiek samochodów w Polsce! Wiele wskazuje więc na to, że pomału coraz bardziej zmierzamy się do końca aut z LPG w naszym kraju. Przykre to, ale niestety prawdziwe…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News