Niestety, kolejne złe wieści dla fanów LPG. To już definitywny koniec taniego tankowania!

Niestety, kolejne złe wieści dla fanów LPG. To już definitywny koniec taniego tankowania!

Podaj dalej

Kierowcy posiadający samochód z instalacją LPG w ostatnim czasie słyszą same niekorzystne dla siebie informacje. Niestety, tym razem nie mamy wcale lepszych wieści. Wszystko wskazuje na to, że to już koniec taniego tankowania dla samochodów zasilanych instalacją gazową.

Czy to koniec LPG?

Tankowanie LPG

Nie dość, że auta z LPG nie będą mogły wjeżdżać do stref czystego transportu, to na dodatek ceny gazu cały czas rosną. Już teraz za litr gazu zapłacimy aż 2,50 zł, a nic nie wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się poprawić.

W przeszłości samochody z instalacją gazową były bardzo popularne ze względu na ich ekonomiczność. Wiele aut wręcz specjalnie było przerabianych pod LPG, jednak chyba nadchodzi koniec tego dobrego. Rząd chce postawić na elektromobilność, a co za tym idzie chce wyeliminować wszystkie szkodliwe samochody. Do nich zalicza się nie tylko diesel, ale też samochody z instalacją gazową.

Już niedługo opanują nas same elektryki

lpg tankowanie paliwo

Wszystko wskazuje na to, że już w niedalekiej przyszłości totalnie opanują nas samochody elektryczne, mocno promowane przez rząd, ze względu na ich ekonomiczność i brak szkodliwego działania na środowisko. Wygląda na to, że wielkimi krokami zbliża się koniec LPG…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News