Niestety, ceny ropy naftowej nadal idą do góry! Kolejne fatalne wieści dla kierowców

Niestety, ceny ropy naftowej nadal idą do góry! Kolejne fatalne wieści dla kierowców

ropa naftowa

Podaj dalej

Niestety, po raz kolejny nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Domyślamy się, że codzienne czytanie o podwyżkach cen paliwa nie jest dla was przyjemną sprawą. Mimo tego chyba chcielibyście być ze wszystkim na bieżąco. Warto zatem poinformować, że analitycy Goldman Sachs podnieśli prognozę ceny ropy naftowej na 2023 rok. Czekają nas zatem kolejne podwyżki.

Ceny ropy naftowej nadal idą do góry. Kolejne fatalne wieści dla kierowców, będzie tylko drożej

Diesel benzyna ropa wydobycie
fot. freepik.com

Według ekspertów za dwa lata można spodziewać się kolejnych podwyżek cen ropy naftowej. Baryłka surowca ma kosztować w 2023 roku średnio około 85 USD. Według analityków w 2022 roku ropa ma wejść w tak zwany „rynek niedźwiedzia”. Wszystko z powodu zwiększenia produkcji w krajach OPEC i Rosji. Analitycy, jak można przeczytać w serwisie e-petrol.pl, spodziewają się również porozumienia na linii USA-Iran.

Ropa naftowa w 2023 roku ma znacznie podrożeć. Zdaniem ekspertów do drugiej połowy 2023 roku rynek ma powrócić do deficytu, co będzie miało rzecz jasna wpływ na podniesienie cen ropy naftowej. Podwyżka będzie znaczna, ponieważ baryłka z 65 USD będzie kosztowała za dwa lata około 85 USD. Trzeba przyznać, że skok będzie znaczny.

Czekamy cały czas na jakiś przełom. Niestety, póki co nic tego nie zapowiada

Ropa tania, a Diesel i benzyna po 5 zł
fot. freepik.com

Miejmy nadzieję, że na jakiś czas to koniec złych dla nas informacji. W końcu człowiek chciałby przecież dowiedzieć się czegoś przyjemnego i optymistycznego. Niestety, aktualnie żyjemy w takich czasach, że o to jest bardzo trudno.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News