Masz używane auto z LPG? Musisz je sprzedać, koszty cię zniszczą!

Masz używane auto z LPG? Musisz je sprzedać, koszty cię zniszczą!

Podaj dalej

Masz używane auto z instalacją LPG? Czekają cię spore kłopoty! Takie auto wymaga bowiem sporego wkładu finansowego. Zobacz, co cię czeka!

Pierwsze dwa lata z LPG powinny być spokojne

diesel lpg

Zazwyczaj przez pierwsze dwa lata od daty zainstalowania instalacji gazowej nic poważnego się nie dzieje. Schody zaczynają się nieco później, a posiadanie słabej instalacji gazowej może narazić cię nawet na awarię całego silnika. Mamy dla ciebie kilka porad, jak zachować się przy zakupie używanego auta z instalacją LPG.

Tuż po zakupie samochodu najlepiej od razu wymienić wszystkie filtry gazu i skontrolować luzy zaworowe. Nie jest to duży wydatek, a pozwoli ci skontrolować stan wtryskiwaczy i reduktora. Warto wydać trochę grosza na sprawdzenie stanu pojazdu, niż później obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku.

Pamiętaj o początkowej diagnozie

lpg gaz samochod

Przy zakupie samochodu z instalacją gazową warto zwrócić uwagę nie tylko na filtry, ale również na stan reduktora. To właśnie on bowiem obniża ciśnienie gazu dopływającego z butli. Pamiętaj także o legalizacji butli – każda butla gazowa musi wytrzymać przez okres 10 lat. Po tym czasie musisz ją wymienić lub poddać badaniu, które ewentualnie przedłuży jej żywotność. Nie możesz też zapomnieć o takich czynnościach jak kontrola węży i luzów zaworowych oraz kalibracja elektroniki.

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News