Masz rysy na lakierze? Zobacz jak łatwo możesz się ich samodzielnie pozbyć!

Masz rysy na lakierze? Zobacz jak łatwo możesz się ich samodzielnie pozbyć!

jak usunąć rysy

Podaj dalej

Każdy z nas pamięta moment, w którym po raz pierwszy zobaczył rysę na swoim samochodzie. Z pewnością nie jest to najprzyjemniejsza chwila w życiu każdego kierowcy. Jak jednak samodzielnie usunąć rysę z lakieru swojego auta? Mamy dla ciebie kilka praktycznych porad!

Jak poradzić sobie z rysami?

Rysy na lakierze zawsze się pojawiają, często nawet nie z naszej winy. Wystarczy przecież zaparkować na nieodpowiednim parkingu, na którym ktoś przez przypadek stuknie drzwiami o bok twojego auta. Jak jednak temu zaradzić i cieszyć się pięknym wyglądem karoserii?

Zarysowań bez problemu możemy pozbyć się samodzielnie. Nie jest nam potrzebna wizyta u mechanika, który z pewnością skasowałby cię na kilka stówek. Jedną z metod jest użycie kredki koloryzującej, która szczególnie się przyda przy głębokich zarysowaniach. Jedyną wadą tego rozwiązania jest niestety krótkotrwały efekt, bo wystarczą mocne opady deszczu lub wizyta na myjni i cały wysiłek idzie na marne.

Pamiętaj, precyzja to podstawa!

Jeśli twoja rysa nie wniknęła za głęboko w strukturę lakieru, możesz pomyśleć o zakup sztyftu z lakierem. Sposób ten świetnie wypełni całą rysę i zabezpieczy powierzchnię. Skutecznym i niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem jest także kredka zaprawowa, która doskonale zamaskuje nawet najgłębsze zadrapania.

Pamiętaj jednak, że zanim weźmiesz się za maskowanie rys, musisz odpowiednio przygotować do tego zabiegu swój samochód. Dokładnie umyj i wysusz auto, a dopiero później zabierz się za rysy. Pamiętaj o odtłuszczeniu karoserii i ochronie nadwozia przed korozją. Przy samej naprawie musisz pamiętać, że precyzja w tym fachu to podstawa. Dobierz optymalny preparat i do roboty!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News