Masz problem z akumulatorem? Zobacz jak możesz go rozwiązać w prosty sposób

Masz problem z akumulatorem? Zobacz jak możesz go rozwiązać w prosty sposób

diesel akumulator zima

Podaj dalej

Akumulatory samochodowe podczas zimy są mocno narażone na wiele problemów. Często z powodu zbyt dużego mrozu na zewnątrz mamy duże problemy, by odpalić nasz samochód. Jeśli nie chcecie jeszcze wymieniać swojego starego akumulatora na nowy, to jest kilka sposób na to, aby przedłużyć żywotność całego sprzętu i nie mieć problemów z odpalaniem podczas mroźnych poranków. Ciekawi was jak to zrobić? Już śpieszymy z tłumaczeniem!

Akumulator sprawia Ci problemy? Zobacz co możesz zrobić w takiej sytuacji, by nieco poprawić jego sprawność – to wcale nie takie trudne!

Kontrolka ładowania akumulatora

Im niższa temperatura na zewnątrz, tym akumulator samochodowy jest bardziej narażony na różne dolegliwości. Optymalna temperatura dla tego rodzaju urządzeń to około 25 stopni Celsjusza, więc w każdy inny chłodny dzień trzeba liczyć się z tym, że praca akumulatora może nie być na 100 procent sprawna. Sprawność akumulatorów przy mrozie około – 10 stopni na zewnątrz powoduje spadek mocy akumulatora aż do 80 procent. To powoduje także, że silnik jest o wiele trudniej uruchomić, dlatego też przy mrozach stopień obciążenia akumulatora jest bardzo, bardzo wysoki.

Dobrym sposobem na hartowanie swojego akumulatora jest zatem włączanie świateł w samochodzie na kilka sekund przed przekręceniem kluczyka w stacyjce. Pomaga to w obudzeniu się akumulatora. Ponadto warto też ładować akumulator podczas mrozów chociaż przez moment, zwłaszcza, gdy auta używamy głównie podczas krótkich dystansów i niezbyt wymagających tras. Wielu kierowców w tym celu decyduje się na wyjmowanie akumulatora z samochodu i zabieranie go do domu, by rano miał on pełną sprawność i był gotowy do pracy w 100-procentach.

Akumulator czasami lubi płatać figle. Ale ważne jest, by dobrze o niego zadbać, by mógł dawać z siebie 100 procent

diesel rozladowany akumulator

I wydaje się, że właśnie tego typu sposób jest najlepszy dla starych akumulatorów i osób, które nie myślą jeszcze o wymianie swojego sprzętu na nowy. W takich przypadkach taka metoda może naprawdę okazać się nieoceniona. Oczywiście, w internecie znajdziecie jeszcze wiele innych, różnych pomysłów na temat tego, jak możecie dbać o akumulator. Mimo tego, gdy widzicie już, że wasz stary troszeczkę nie domaga, to jednak najlepiej po prostu pomyśleć o zakupie nowego. Nie jest to jakiś kosmiczny wydatek, a chyba każdy z was wolałby się nie stresować rano przed odpalaniem swojego auta, czy to w końcu ruszy w trasę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News