Lamborghini bije rekordy sprzedaży! Te liczby to po prostu jakiś kosmos

Lamborghini bije rekordy sprzedaży! Te liczby to po prostu jakiś kosmos

lamborghini_logo-wide

Podaj dalej

Lamborghini w ostatnich dniach pochwaliło się swoimi wynikami z ostatnich dziewięciu miesięcy bieżącego roku. Marka ma powody do zadowolenia. W porównaniu z rokiem 2020, Lamborghini dostarczyło bowiem o 23 proc. więcej pojazdów niż w roku ubiegłym. Jak widać da się zatem notować dobre rezultaty nawet podczas tych trudnych aktualnie dla nas wszystkich czasów.

Lamborghini w ostatnich dniach pochwaliło się swoimi wynikami. Rekordy w dalszym ciągu są śrubowane

lamborghini-aventador-ultimae
foto: Lamborghini

Do klientów w tym roku dostarczono aż 6092 sztuk nowych samochodów. W porównaniu do ubiegłego roku jest to wzrost o 23 procent. W porównaniu do tego samego okresu z roku 2019 roku, wzrost wynosi o 6 procent. Marka zatem bieżący rok wykorzystuje maksymalnie jak tylko potrafi, notując kolejne rekordy sprzedażowe. Lamborghini co ciekawe w najbliższym czasie nastawia się na zanotowanie kolejnych rekordów sprzedażowych.

Prezes marki Stephan Winkelmann w rozmowie z mediami podkreśla, że jego zdaniem marka utrzymuje swoją silną pozycję szczególnie dzięki kilku modelom. Mowa tutaj o modelach V10, V12 oraz super suvie, modelu Urus. To głównie te modele miały wpływ na tak świetne wyniki jakie zanotowało Lamborghini w bieżącym roku. Poniżej przedstawimy wam jeszcze, jak to wygląda, jeśli chodzi o suche liczby.

Urus króluje, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy. Europa i Bliski Wschód kochają Lamborghini

foto.www.caesar.ne.jp

Najwięcej sprzedano egzemplarzy Urusa, który w tym roku trafił już do 4085 kierowców. Drugie miejsce w rankingu przypadło Huracanowi, który został zakupiony 2136-krotnie. Trzecie miejsce przypadło z kolei Aventadorowi – ten model sprzedano 681 razy. Samochody wyprodukowane przez markę Lamborghini są najbardziej popularne w Europie i na Bliskim Wschodzie, gdzie sprzedaż była wprost rekordowa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News