Które samochody są najdroższe w naprawach? Niespodziewany lider zestawienia!

Które samochody są najdroższe w naprawach? Niespodziewany lider zestawienia!

naprawa samochodu warsztat

Podaj dalej

Zastanawialiście się kiedyś, naprawy których aut są najbardziej kosztowne, jeśli chodzi o najbardziej popularne marki samochodowe na świecie? Z rankingu przygotowanego przez serwis Rankomat.pl wynika, iż najbardziej kosztowne są naprawy pojazdów Audi, BMW i Citroena. Dlaczego tak się dzieje i co najczęściej psuje się w tych samochodach? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Które marki samochodów są najdroższe w naprawach? Podium dosyć przewidywalne, ale nie wszystkie informacje były dla nas tak jasne i klarowne

mechanik części samochodowe

Jeśli chodzi o przeciętny koszt jednej wizyty w warsztacie to pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Audi, ponieważ posiadacze tego rodzaju samochodów muszą zapłacić za swoją wizytę u mechanika średnio 696 złotych. Drugie miejsce dla BMW – 693 zł, natomiast trzecie miejsce, a co za tym idzie najniższy stopień podium wędruje dla Citroena – 634 zł. W rankingu wysoko znalazł się też Opel i Peugeot. I o ile wysokie pozycje Audi i BMW nie dziwią nikogo, tak wysokie pozycje pozostałych marek są delikatnym zaskoczeniem.

Jak jednak zmieniały się przeciętne koszty napraw danego samochodu na przestrzeni ostatnich kilku lat? Co ciekawe koszty naprawy takiego pojazdu jak BMW zbytnio się nie zmieniły, ponieważ od 3-4 lat kwota ta jest na bardzo podobnym poziomie, mimo skoku inflacyjnego. Mocno skoczyły za to średnie naprawy Citroena, bowiem w przeciągu trzech lat teraz za jedną wizytę u mechanika posiadacze samochodów tej marki płacą średnio około o 80 złotych więcej, co w skali roku, czy też częstych pobytów u mechanika jest dosyć dużym wynikiem.

Audi króluje, jeśli chodzi o częstotliwość napraw. W porównaniu do Citroena, te liczby to jakaś przepaść!

naprawa mechanik benzyna diesel lpg
Freepic

W modelach samochodów z segmentu D najczęściej naprawianym autem jest Audi A4, a kolejne miejsce zajęli Passat i BMW Serii 3. Co ciekawe Citroen, który był wysoko w rankingu, jeśli chodzi o ceny napraw, jest trzykrotnie rzadziej naprawianym pojazdem od Audi. A to już wiele mówi, jeśli spojrzymy na ranking bardziej globalnie. Oczywiście, spory wpływ na to mają także popularności poszczególnych modeli, jednak trzeba przyznać, że ranking przyniósł nam kilka ciekawych wiadomości i informacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News