Kolejne oszustwa stacji benzynowych w 2021 roku! Wyniki kontroli są jednoznaczne - oszukują na paliwie!

Kolejne oszustwa stacji benzynowych w 2021 roku! Wyniki kontroli są jednoznaczne - oszukują na paliwie!

diesel stacja paliwo

Podaj dalej

UOKiK opublikował w ostatnim czasie wyniki badań jakości paliw na stacjach benzynowych. Badania były przeprowadzane do 30 kwietnia. W dokumencie mamy już pierwsze nieprawidłowości, wykryte w 2021 roku. Dobrze jednak, że stacje benzynowe są tak często kontrolowane.

Stacje benzynowe zostały skontrolowane! Jedna oszukiwała klientów!

tankowanie diesel paliwo

Według raportu od stycznia do 30 kwietnia kontrolerzy UOKiK sprawdzili jakość paliw na 516 stacjach. Paliwo na jednej stacji nie spełniło określonych prawem norm.

Olej napędowy, który był oferowany w lutym przez firmę w Chełmży miał zaniżony parametr stabilności oksydacyjnej. Przy dłuższym przechowywaniu może powodować to powstawanie osadów oraz pogorszyć właściwości eksploatacyjne paliwa. Jest to bardzo niebezpieczne, dlatego też stacja ta została odpowiednio ukarana.

Przypominamy, iż używanie paliw o niewłaściwych parametrach może doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak nadmierne zużycie silnika czy jego awaria.

Pozostałe stacje przeszły badanie bez zarzutu

paliwo stacja tankowanie

Na całe szczęście na pozostałych stacjach, które były kontrolowane nie wykryto żadnych nieprawidłowości. I to niewątpliwie cieszy, ponieważ chcemy mieć stuprocentowe zaufanie do stacji benzynowych, na których na co dzień tankujemy nasze samochody. Pamiętajcie jednak, aby zawsze po tankowaniu brać paragon, ponieważ w przypadku kłopotów z silnikiem możecie walczyć o odszkodowanie ze stacją. W przeciwnym razie może być to bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News