Kierowcy w takich sytuacjach otrzymują mandat i są zdziwieni! Musicie o tym pamiętać!

Kierowcy w takich sytuacjach otrzymują mandat i są zdziwieni! Musicie o tym pamiętać!

podwojny mandat policja

Podaj dalej

Podczas wyjazdu samochodem na zagraniczne wakacje musimy każdorazowo pamiętać o kilku sytuacjach, w których możemy być karani mandatem. Kierowcy często jednak tego nie robią, a potem są zaskoczeni, gdy poza granicami naszego kraju tamtejsi funkcjonariusze policji wyciągają wobec nich konsekwencje za ich zachowanie. O czym trzeba pamiętać podczas zagranicznych wakacji i za co najłatwiej można dostać mandat? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Kierowcy ciągle o tym zapominają i potem są karani mandatami przez policjantów…

policja radiowóz elektryczny
fot. pixabay

Aktualnie w naszym kraju podczas podróżowania nie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego oraz potwierdzenia ubezpieczenia OC – wszystkie te dane były sprawdzane przez policjantów w specjalnym systemie. Poza granicami naszego kraju trzeba jednak mieć każdorazowo ze sobą takie dokumenty jak prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz aktualną polisę OC – w ten sposób unikniemy nieprzyjemności oraz nieplanowanych wydatków w postaci mandatów, które w dzisiejszych, trudnych czasach z pewnością nie są pożądane przez kierowców.

Warto także pamiętać, o czym przypomina serwis Moto Fakty, że zgodnie z aktualną Konwencją Wiedeńską w każdym samochodzie musi znajdować się specjalne wyposażenie, które wymagane jest w kraju zarejestrowania pojazdu. W naszym kraju warto zatem pamiętać o trójkącie i gaśnicy, jednak jeśli wyjeżdżamy na wakacje do innego kraju, pamiętajcie by sprawdzić tamtejsze przepisy, abyście mieli każde wyposażenie, które jest tam wymagane w swoim bagażniku oraz bagażu podręcznym, ponieważ w przeciwnym razie możemy narazić się na także na mandat karny, a wielu z nas o tym zapomina.

Pamiętajcie o obowiązkowym wyposażeniu i starajcie się przestrzegać przepisów

prawo jazdy policja
gov.pl

Jak sami zatem widzicie wiele nie potrzeba, aby być odpowiednio przygotowanym do wyjazdu zagranicznego na wakacje. Pamiętajcie, by mieć przy sobie niezbędne obowiązkowe wyposażenie oraz przestrzegajcie obowiązujących w innych krajach przepisów. To pozwoli zarówno wam, jak i waszym bliższym uniknąć nieprzyjemności i ze spokojem wypoczywać, bo przecież to jest chyba najważniejsze podczas zagranicznych wojaży, prawda?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News