Kierowcy, uważajcie! Policja ostrzega przed nowym oszustwem. Musicie być czujni, inaczej stracicie dużo kasy

Kierowcy, uważajcie! Policja ostrzega przed nowym oszustwem. Musicie być czujni, inaczej stracicie dużo kasy

policja

Podaj dalej

Oszustów nie brakuje, o czym postanowiła przypomnieć nam policja wraz z Komisją Nadzoru Finansowego. W ostatnim czasie działają bowiem oszuści, którzy chcą wyciągnąć nasze hasła do kont bankowych. Postanowili uderzyć w kierowców, którzy otrzymują nieprawdziwe SMS-y o nieopłaconych mandatach. O co w tym chodzi?

Policja ostrzega przed nowymi oszustami

Oszustwo

Oszuści wysyłają SMS-y, w których informują o nieopłaconym mandacie i sposobie na jego uregulowanie. Straszą również komornikiem, aby przyśpieszyć nasze działania. W rzeczywistości strona służy do wykradania haseł do bankowości internetowej. Musicie być bardzo czujni!

Po wejściu na podany w SMS-ie serwis internetowy musimy wpisać login i hasło. To nie spowoduje jednak przeniesienia do konta, lecz informacje o naszym koncie zostaną przekazane oszustom.

Teraz padło na kierowców

policjant chciał wrobić w mandat kierowcę

Musicie zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim pamiętajcie, że policja ani inne służby na pewno nie będą wzywały was do uiszczenia opłaty poprzez wiadomości smsowe. Nie dajcie się oszukać i dwa razy się zastanówcie zanim wejdziecie na jakiś trefny link.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News